کد خبر : ۲۴۹۷۳۵
۱۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۴
قیمت طلا در معاملات روز جاری بازار جهانی تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار، کاهش پیدا کرد

قیمت طلا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۱۸۲۴ دلار و ۹۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار در معاملات روز گذشته به بالاترین حد از سوم سپتامبر صعود کرده بود.در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا با ۰.۱ درصد کاهش، به ۱۸۲۸ دلار و ۴۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار با ۰.۲ درصد افزایش، در ۱۸۳۰ دلار و ۸۰ سنت بسته شد.

دلار آمریکا ۰.۱ درصد افزایش یافت و خرید طلا را برای خریداران غیرآمریکایی گران‌تر کرد.

بر اساس گزارش رویترز، بازار اکنون منتظر انتشار شاخص قیمت مصرفی آمریکا در روز جاری است. این گزارش به همراه شاخص قیمت تولیدکننده می‌تواند موضع بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش نرخ‌های بهره را به بوته آزمون بگذارد.

هارشال باروت، مشاور تحقیقات ارشد شرکت متالز فوکوس در جنوب آسیا گفت: افزایش نرخ‌های بهره ممکن است به سرعتی که بازار‌ها در ابتدا انتظار داشتند روی ندهد و تورم همچنان بالا بماند و فضای مساعدی برای صعود این فلز ارزشمند فراهم کند.

با این حال اگر آمار شاخص قیمت مصرفی بالاتر از حد انتظار باشد، ممکن است باعث سودگیری در بازار طلا شود، زیرا انتظارات برای آغاز زودتر از موعد افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا برای کنترل تورم را بالا می‌برد. طلا همچنین با مقاومت در سطح ۱۸۳۰ دلار روبروست.

اقتصاددانان در نظرسنجی رویترز پیش بینی کردند شاخص قیمت مصرفی آمریکا در مدت ۱۲ ماه تا اکتبر ۵.۸ درصد افزایش پیدا کرده است.

این گزارش در حالی منتشر شده که سیاستگذاران آمریکایی اظهار کرده اند که افزایش نرخ‌های بهره مطرح نیست با این حال دو مقام بانک مرکزی که موافق پایین ماندن نرخ‌های بهره هستند، روز سه شنبه گفتند انتظار دارند دورنمای اقتصادی تا تابستان آینده شفاف‌تر شود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری ثابت بود و در ۲۴ دلار و ۲۸ سنت ایستاد. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، به ۱۰۵۲ دلار رسید. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۵ درصد افزایش، ۲۰۳۱ دلار و ۸۹ سنت معامله شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: