کد خبر : ۲۵۰۱۷۰
۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۸
شاخص های مهم بورسی در اروپا و آمریکا ریزش کردند.

افت شاخص بورسی اروپا و آمریکا

به گزارش بورس نیوز، مدیران بانکی اگرچه سعی دارند بازار‌ها را آرام نگه دارند، اما به وخیم بودن اوضاع نیز اشاره دارند. رافائل بوستیک- مدیر دفتر منطقه‌ای فدرال رزرو در آتلانتا- گفته است که نرخ بهره‌های فعلی می‌توانند تا پیش از پایان یافتن سال جاری میلادی افزایش پیدا کنند. جان ویلیامز- مدیر دفتر منطقه‌ای نیویورک- گفته است نرخ تورم در سطحی قرار دارد که مقابله با آن نیازمند زمان و حوصله خواهد بود. گری رایس- سخنگوی صندوق بین المللی پول- نیز در رابطه با افزایش تورم گفت تورم بالا، کوتاه مدت نخواهد بود.همزمان با شیوع گسترده ویروس کرونا در انگلیس که منجر به توقف بخش بزرگی از فعالیت‌های اقتصادی شده، نرخ تورم سالانه این کشور تا پایان اکتبر با ۰.۸ درصد افزایش نسبت به ماه قبل به ۴.۲ درصد رسید. این تورم بالاترین نرخ تورم انگلیس در ۱۰ سال اخیر محسوب می‌شود و بیش از همه در نتیجه افزایش کم سابقه حامل‌های انرژی و سوخت رقم خورده است. این تورم حتی ۰.۴ درصد از چیزی که پیشتر نیز انتظارش می‌رفت بیشتر بوده است و کار بانک مرکزی انگلیس را نسبت به قبل دشوارتر خواهد ساخت.

بورس آمریکا

در وال استریت بیشتر شاخص‌ها ریزشی بودند؛ تا جایی که دو شاخص از سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند.

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۷۵ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۵ هزار و ۶۰۱.۹۸ واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۰.۱۴ درصد ریزش تا سطح ۴۶۹۷.۹۶ واحدی پایین رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۴ درصد افزایش در سطح ۱۶ هزار و ۵۷.۴۴ واحدی بسته شد.

بورس‌های اروپایی

در معاملات بازار‌های بورس در اروپا، شاخص "فوتسی ۱۰۰" بورس لندن با ۰.۴۵ درصد کاهش نسبت به روز قبل و در سطح ۷۲۲۳.۴۴ واحد بسته شد.

شاخص "دکس ۳۰" بورس فرانکفورت در آلمان با ریزش ۰.۳۸ درصدی و ایستادن در سطح ۱۶ هزار و ۱۵۹.۹۷ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص "کک ۴۰" بورس پاریس با عقبگرد ۰.۴۲ درصدی در سطح ۷۱۱۲.۲۹ واحد بسته شد. در مادرید شاخص "ایبکس ۳۵" ۱.۶۸ درصد پایین رفت و به ۸۷۵۳.۲۰ واحد رسید.

بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص "نیک کی ۲۲۵" بورس توکیو ژاپن با صعود ۰.۵ درصدی تا سطح ۲۹ هزار و ۷۴۵.۸۸ واحدی بالا رفت. شاخص "هانگ سنگ" بورس هنگ‌کنگ ۱.۰۷ درصد بالا رفت و در سطح ۲۵ هزار و ۴۹.۴۷ واحد بسته شد.

در چین شاخص "شانگ‌های کامپوزیت" صعود ۱.۰۸ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۴۸۹۰.۰۶ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص "اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰" بورس سیدنی با ۰.۲۳ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۳۹۶.۵۵ واحدی به کار خود خاتمه داد.

در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص " تاپیکس" ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"بموتو" سوددهی را از تابستان سال آینده آغاز می کند

شرکت موتوژن از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع

افزایش نقدینگی ۸۴ در مجمع "شپنا"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت پالایش نفت اصفهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۸/۲۶ برگزار شد.

"ولساپا" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت لیزینگ رایان سایپا در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۰ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "سهگمت" گرد هم می آیند

مجمع فوق العاده شرکت سیمان هگمتان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۲۴ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.