کد خبر : ۲۵۰۲۳۱
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا مطرح کرد؛
۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۴
معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا گفت: برای تولیدکننده‌ای که می‌خواهد برنامه ریزی بلندمدت انجام دهد، این ابزار می‌تواند بسیار کارآمد باشد ضمن اینکه تولیدکننده می‌تواند به صورت مستمر به فعالیت خود ادامه دهد.

بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، جواد جهرمی، معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالا درباره قرارداد‌های کشف پریمیوم در بورس کالا اظهار کرد: یکی از دغدغه‌های صنایع بالادستی و پایین دستی، عرضه محصولاتشان و تامین مواد اولیه به طور مستمر بود که با این قرارداد، صنایع محصولات خود را در قالب قرارداد بلند مدت عرضه می‌کنند و همین موضوع باعث می‌شود تا برنامه ریزی برای تولید داشته باشند.وی ادامه داد: این قرارداد باعث می‌شود تا صنایعی که مازاد تولید دارند بتوانند برای صادرات کالا نیز برنامه ریزی کنند.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: در گذشته قرارد کشف پریمیوم در فراورده‌های نفتی مورد استفاده قرار می‌گرفت که چهارشنبه ۲۶ آبان ماه، محصولاتی، چون مس کاتد، شمش فولاد، تختال و آلومینیوم از طریق قرارداد‌های کشف پریمیوم در بورس کالا عرضه شدند.

جهرمی بیان کرد: مزیت اصلی این قرارداد نسبت به قرارداد سلف، این است که در قرارداد‌های سلف، خریدار باید همه پول را پرداخت کند، اما در قرارداد‌های کشف پریمیوم قیمت در سررسید تحویل مشخص می‌شود و کسانی وارد این رقابت می‌شوند که، بخواهند در آن زمان سررسید و بازه زمانی مد نظر خود، محصول را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: برای تولیدکننده‌ای که می‌خواهد برنامه ریزی بلندمدت انجام دهد، این ابزار می‌تواند بسیار کارآمد باشد ضمن اینکه تولیدکننده می‌تواند به صورت مستمر به فعالیت خود ادامه دهد.

معاون عملیات و نظارت بر بازار بورس کالای ایران گفت: یکی از مهمترین کارکرد این نوع قراردادها، این است که تولید کنندگان، برنامه ریزی مطمئن‌تر برای تولید و اطمینان خاطر از تامین مواد اولیه مورد نیاز خود خواهند داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "وپاسار" آغاز شد

بانک پاسارگاد برنامه پرداخت سود به سهامداران را اعلام کرد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "فسازان" در هفته آینده

مجمع عمومی فوق العاده شرکت غلتک سازان سپاهان در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۴ برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "ما" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت بیمه ما در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۱۵ برگزار می‌شود.

"فملی" در مجمع به افزایش سرمایه رسید

مجمع عمومی فوق العاده شرکت ملی صنایع مس ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۲ برگزار شد.
حقیقی های

حقیقی های "سپید" تا پایان سال فرصت دارند

شرکت سپید ماکیان از برنامه پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
محمود گودرزی کلیددار بورس تهران شد
با مصوبه هیات مدیره بورس، دکتر محمود گودرزی به عنوان مدیرعامل و سکاندار جدید بورس تهران برگزیده شد.