کد خبر : ۲۵۱۰۸۹
۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۸
رئیس‌کل بانک مرکزی گفت: وضعیت ما در بازار ارز رو به بهبود و بهتر شدن است. به زودی بستر خرید ارز از طریق سامانه بازار متشکل ارزی برای عموم مردم فراهم خواهد شد.

صالح آبادی+بورس نیوز

علی صالح آبادی، رئیس‌کل بانک مرکزی در بازدید سرزده امروز از صرافی‌های میدان فردوسی اظهار کرد: وضعیت ما در بازار ارز رو به بهبود و بهتر شدن است. به زودی بستر خرید ارز از طریق سامانه بازار متشکل ارزی برای عموم مردم فراهم خواهد شد.وی افزود: در بخش حواله در سامانه نیما، عرضه به مراتب بیشتر از تقاضا است و از این بابت مشکلی وجود ندارد. همچنین در حال حاضر در بازار متشکل ارزی هم، هیچ مشکلی در بخش عرضه نداریم و هر میزان تقاضا در سامانه داشته باشیم، تامین و عرضه خواهد شد.

صالح آبادی در خصوص برخی از نرخ‌های اعلام شده در فضای مجازی ادامه داد: باید گفت این نرخ‌ها خارج از بازار متشکل است و به رسمیت نمی‌شناسیم؛ این در حالی است که وقتی که در بازار متشکل عرضه به اندازه کافی داریم و هیچ مشکلی از جانب عرضه نداریم، متقاضیان می‌توانند از طریق عرضه در بازار متشکل تامین ارز کنند.

رئیس کل بانک مرکزی خاطرنشان کرد: تسهیل در بازار ارز از طریق بازار متشکل ارزی انجام شده است و همچنان هم در بازار متشکل دنبال راهکار‌هایی هستیم که دسترسی مردم را به بازار متشکل تسهیل کنیم.

وی بیان کرد: به زودی دسترسی مردم به سامانه بازار متشکل ارزی تسهیل می‌شود و از این طریق صفوف خرید ارز از بین خواهد رفت و مردم بدون اینکه نیاز باشد که مدارک و مستندات خود را به صرافی‌ها بیاورند، می‌توانند از طریق سامانه بازار متشکل ارزی درخواست ارائه دهند و نیاز ارزی آن‌ها تامین خواهد شد.

به گفته صالح آبادی این سامانه یک تا دو ماه آینده آماده خواهد شد و از این طریق مردم می‌توانند به صورت غیرحضوری به سامانه بازار متشکل ارزی وارد شوند و درخواست ارزی خود را به ثبت رسانند تا نیاز ارزی آن‌ها تامین شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: