کد خبر : ۲۵۱۱۴۷
در ۷ ماهه سال جاری رقم خورد؛
۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۵
آمار مقدماتی واردات و صادرات کالاهای غیرنفتی (با میعانات گازی) در ۷ ماهه امسال حاکی از صادرات بیش از ۷۵ میلیون تنی این کالاها ( رشد ۱۴.۹ درصد نسبت به ۷ ماه اول سال گذشته) به ارزش ۲۷ میلیارد و ۷۴ میلیون دلار (افزایش ۴۷.۳ درصدی نسبت به نیمه اول سال ۹۹) است.

صادرات بیش از ۷۵ میلیون تنی کالا‌های غیرنفتی

به گزارش بورس نیوز، براساس آمار ارائه شده از سوی معاونت طرح و برنامه وزارت صمت وزن صادرات کالا‌های غیرنفتی (با میعانات گازی) در ۷ ماهه امسال ۷۵ میلیون و ۱۸۳ هزار تن بوده و در مدت مشابه سال گذشته (۷ ماهه ۱۳۹۹) ۶۵ میلیون و ۴۲۳ هزارتن بوده که رشد ۱۴.۹ درصدی داشته است.ارزش صادرات کالا‌های غیرنفتی (با میعانات گازی) در ۷ ماهه امسال نیز رقم ۲۷ میلیارد و ۷۴ میلیون دلار و در مدت مشابه سال گذشته ۱۸ میلیارد و ۳۷۶ میلیون دلار بوده که رشد ۴۷.۳ درصدی را تجربه کرده است.

در بخش واردات نیز در ۷ ماه اول سال جاری بیش از ۲۳ میلیون تن کالا‌های غیرنفتی به ارزش ۲۷ میلیارد و ۷۳۹ میلیون دلار وارد کشور شده است که از نظر وزنی رشد ۲۱.۶ درصد و از نظر ارزشی افزایش ۳۸.۵ درصدی را در هم‌سنجی با مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

حجم تجاری کشور در ۷ ماهه امسال به رقم ۵۴ میلیارد و ۸۱۳ میلیون دلار رسید که این رقم در ۷ ماهه سال گذشته ۳۸ میلیارد و ۴۰۱ میلیون دلار بوده است.

همچنین وزن تجاری از ۸۴ میلیون و ۷۵۴ هزار تن در ۷ ماهه سال گذشته به رقم ۹۸ میلیون و ۶۸۸ هزار تن در ۷ ماهه ۱۴۰۰ رسیده است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: