کد خبر : ۲۵۱۷۲۶
ساعت پنج و نیم عصر؛
۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۰
گزارش پنج و نیم امروز نیم نگاهی دارد به دوستی خاله خرسه برخی کارگزاری ها و وحشت در بازار دارو و...

۵

به گزارش بورس نیوز، هر چند در دو_سه روز گذشته، رئیس تخت طاووس و بعد از آن هم رئیس باب‌همایون سعی کردند با حضور مقابل دوربین رسانه ملی، اعتماد فعالان بازار سرمایه را دوباره جلب کنند و از بار فشار منفی فعالان بازار سرمایه در فضای مجازی بکاهند، اما بازار سرمایه درست فردای همان روزی که رییس باب‌همایون تلاش کرد تا حمایتش از این بازار را نشان بدهند، چنان استقبالی از وعده های رییس کرد که... فارغ از ناهماهنگی هایی که در اظهارات دو رئیس مطرح بود، نکته جالب توجهی هم در اظهارات دیشب به چشم می خورد. رئیس باب همایون ادعا کرد فعالان بازار سرمایه هزاران میلیارد تومان گرفته اند تا وی را در فضای مجازی تخریب کنند! ما که به عنوان فعال بازار سرمایه، ایمان داریم پولی نگرفته ایم و جناب رییس زیادی هزاردستان دیده اند و توهم زده اند که در بازار سرمایه با شعبون بی مخ و رفقایش طرف هستند و یادشان رفته فعالان بازار سرمایه بابت هزار همتی که در چند ماه حضور ایشان از دست داده‌اند، شمشیرشان را از رو بسته اند.

 تکذیب ناشی از فشار در بهارستان 

البته اهالی باب‌همایون این روزها فقط مغضوب فعالان بازار سرمایه نیستند و برخی اهالی بهارستان هم این روزها چشم دیدن رئیس باب‌همایون را ندارند. یکی از این دوستان هم گویا در مصاحبه‌ای خبر از جمع‌آوری ۵۰ امضا برای استیضاح رئیس باب‌همایون داده بود که انگار با فشار دوستان نزدیک به باب همایون، کمی بعد اظهارات خود را تکذیب کرد. حال آنکه خبرنگاری که برای اولین بار این مصاحبه را منتشر کرده بود، مدعی است فایل صوتی موجود است اما به خاطر تهدیدهایی که از جانب این رفیق بهارستانی شده، دل و دماغی برای افشای فایل صوتی ندارد!

 دوستی خاله خرسه برخی کارگزاری ها 

از یک طرف خیلی از کارشناسان و تحلیلگران بازار سرمایه اصرار دارند که قیمت سهام در محدوده فعلی کاملاً ارزنده است، اما از سویی دیگر برخی نهادهای وابسته به این بازار از جمله بعضی مدیران کارگزاری‌ها، رفتارهایی می‌کنند که می‌مانیم اینها دوست بازار سرمایه هستند یا دشمن! این روزها خیلی از سهامداران، ادعا کرده‌اند که از طرف کارگزاری بزرگ بازارمان با آنها تماس گرفته و فرموده اند به جای اینکه پول تان را نگه دارید، به ما بدهید تا برایتان اوراق بخریم و سود روزشمار ۲۴ درصدی نصیبتان کنیم! بعضی ها هم پا فراتر گذاشته و غیر رسمی به مشتریان خاص خود توصیه می کنند رمز ارز بخرند که از سهام کم ریسک تر است! چه شد که به اینجا رسیدیم البته بر همگان آشکار است، فقط مانده ایم آیا کسی به این دوستان یاد نداده حیات صنعت شان، در گرو رونق بازار سهام است؟

 آن ور بوم گرمای تموز، این ور بوم سوز بهمن 

وقتی صحبت از سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه می شود، خیلی ها هنوز نگران ریسک‌های این بازار هستند و سرمایه‌گذاری در بازار املاک را به مراتب جذاب تر و کم ریسک تر از خرید سهام ارزیابی می‌کنند. نکته اینجاست که بازار املاک چنان رشد کرده و بازار سهام چنان ذلیل شده که با وجه فروش یک آپارتمان لوکس در پایتخت، می‌توان یک کارخانه بورسی کوچک خرید! حالا بازار املاک حباب دارد یا بورسی ها زیادی خار و خفیف شده‌اند، معلوم نیست و باید دید نظر اساتید چیست...

 دیگی که برای ما نمی جوشد

در ایام انتخابات که وعده احداث سالانه یک میلیون واحد مسکونی مطرح شد، خیلی ها ذوق کردند که با اجرای این طرح، هم بازار سرمایه به واسطه رونق فروش مصالح ساختمانی رونق خواهد گرفت و هم اشتغال‌زایی انجام خواهد شد و هم از فشار گرانی سرسام آور بازار املاک کاسته خواهد شد! اما نشان به همان نشان که قیمت املاک ارزان که نشد، هیچ؛ بالاتر هم رفت! خوشبینی دوستان بابت ایجاد اشتغال و رونق تولید هم ظاهراً بی معنا بوده. البته دیگی که برای ما نجوشیده قرار است برای اجنبی ها بجوشد. هم قول اجرای طرح احداث مسکن و واردات سازه از چین را به چشم بادامی ها داده اند و هم قرار است از مهاجران افغان بعنوان کارگر ساختمانی استفاده کنند!

 وحشت در بازار دارو

و اما خبر تلخ پایان این که ظاهراً بازار دارو این روزها با کمبود شدید مواجه است. برخی فعالان صنعت دارو ابراز نگرانی کرده اند که علاوه بر کمبود دارو، بعید نیست قیمت دارو ناگهان رشد ۲۰ برابری تجربه کند! این وضعیت سرانجام نتیجه اصرار بر سیاست‌گذاری های اشتباهی همچون تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی و قهر با کل دنیا است... 

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۹:۳۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۸
اشکالی ندارند.تا چهار سال وقت دارند.یاد میگیرند مجلسیون ودولتیون.مملکت سعی وخطاست نخبگانمون که رفتند یه چند تا در پیتی مونده .اونام یاد میگیرند وبیچاره مردم ایران .وقتی کسایی که سال گذشته سهام داشتند از سران وقروختند یه خالی واحوالی هم از آنها بپرسید.
ناشناس
United States of America
۱۹:۵۲ - ۱۴۰۰/۰۹/۲۸
در حال حاضر آنچه در دید و افکار عمومی است اینکه دولت و وزیر اقتصاد را چه در دولت قبل ودولت فعلی را مورد خطاب اعتاب قرار داده آند در صورتی که اصل
نظرات بکر اقتصا دی ، در جا دیگر و امر نهی در جای دیگر ا ز نظرات اقتصاد خوانده ها ی که در سمت مشاور اقتصادی تشخیص و مصلحت نظام و عناوین
دیگر هستند که نه پاسخ گو ادعاهای خود هستند نه جسارت معذرت خواهی ،از
نظرات ناقص بی در پیکر خود دارند ،ی روز ملت دعوت به بورس می کنند پس از مدت
کوتاهی با نطق خود اظهار می‌دارند، حتی در صورت سقوط بورس پودر شدن سرمایه مردم ،
دولت باید اوراق بفروشد ،،،،،تو خود بخوان حدیث مفصل،، با این نخود بی
خود هر آشی چی می کنید !!!!
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: