کد خبر : ۲۵۱۸۷۶
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد؛
۰۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۰
افزایش قیمت گاز در بودجه پیشنهادی تأثیر چندانی بر EPS شرکت‌های فولادی و فلزات ندارد چرا که این شرکت ها، توزیع کننده محصولات فولادی اند که محصولات فولادی را از بورس خریده و در بازار توزیع می‌کنند.

بازار سرمایه+بورس نیوز

محمدصادق چیت‌ساز، عضو هیات مدیره فروشندگان آهن، فولاد و فلزات تهران در گفت‌وگو با بورس نیوز اظهار کرد: افزایش قیمت گاز در بودجه پیشنهادی تأثیر چندانی بر EPS شرکت‌های فولادی و فلزات ندارد چرا که این شرکت‌ها، توزیع‌کننده محصولات فولادی اند که محصولات فولادی را از بورس خریده و در بازار توزیع می‌کنند.وی افزود: با توجه به تعهدات ارزی دولت، هر هفته حدود ۹ همت اوراق قرضه به شرکت‌های بزرگی نظیر فولاد مبارکه، پتروشیمی، شستا و... فروخته می‌شود که به همین علت شاخص کل بورس پایین نگه داشته شده است.

این فعال بازار فولاد و آهن تاکید کرد: در حال حاضر شاخص به حدود یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد رسیده و برای تبدیل آن به یک میلیون و ۵۰۰ هزار واحد تا پایان سال باید تلاش بسیار زیادی انجام داد.

چیت ساز ادامه داد: نرخ گازی که در بودجه پیشنهادی دولت مطرح شده تأثیر چندانی بر شرکت‌های تولیدکننده به خصوص تولیدات فولادی ندارد. البته هر قدر این نرخ بر شرکت‌ها تأثیر بگذارد به قیمت محصولات اضافه می‌شود.

عضو هیات مدیره صنف فروشندگان آهن و فولاد و فلزات تهران گفت: در این راستا شرکت‌های فولادی هر هفته با حضور نمایندگانی از بورس کالا، دولت و اتحادیه جلساتی برای قیمت گذاری کالا برگزار می‌کنند و به نظر می‌رسد در اسفند ماه افزایش قیمت فولادی را تجربه کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: