کد خبر : ۲۵۱۹۸۹
«کارگزاری بانک پارسیان» در مرز قرمزپوشی هفتگی؛
۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۴
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۳ دی۱۴۰۰، برابر با ۵۲ هزار و ۱۶۳ میلیارد تومان بود و سبزی بازار به تن این صندوق‌ها افتاد تا سرمایه‌گذاران با تزریق ۲ هزار و ۴۶۱ میلیارد تومان به این نوع صندوق‌ها، امید‌ها را برای ادامه راه در دی‌ماه زنده کنند.

تزریق ۲,۴ همتی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام/ مدیریت کارگزاری بانک‌دی به قعر عملکرد سالانه رسید!

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

تزریق ۲,۴ همتی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام/ مدیریت کارگزاری بانک‌دی به قعر عملکرد سالانه رسید!

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۳ دی۱۴۰۰، برابر با ۵۲ هزار و ۱۶۳ میلیارد تومان بود و سبزی بازار به تن این صندوق‌ها افتاد تا سرمایه‌گذاران با تزریق ۲ هزار و ۴۶۱ میلیارد تومان به این نوع صندوق‌ها، امید‌ها را برای ادامه راه در دی‌ماه زنده کنند.

تزریق ۲,۴ همتی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام/ مدیریت کارگزاری بانک‌دی به قعر عملکرد سالانه رسید!تزریق ۲,۴ همتی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام/ مدیریت کارگزاری بانک‌دی به قعر عملکرد سالانه رسید!تزریق ۲,۴ همتی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام/ مدیریت کارگزاری بانک‌دی به قعر عملکرد سالانه رسید!تزریق ۲,۴ همتی به صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام/ مدیریت کارگزاری بانک‌دی به قعر عملکرد سالانه رسید!

تنها «دماسنج» و «مشترک امین آوید» قرمزپوش شدند

صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام طی هفته گذشته عملکرد مطلوبی را از خود برجای گذاشتند و تنها ۲ صندوق در این بین قرمزپوش بود.

صندوق «واسطه گری مالی یکم» با عملکرد ۱۴.۶۳ درصد با مدیریت "تامین سرمایه بانک مسکن" در صدر این لیست قرار داشت و پس از آن، صندوق «آوای معیار» با عملکرد ۸.۸۶ درصد با مدیریت "مشاور سرمایه گذاری معیار" و صندوق «مشترک نویدانصار» با عملکرد ۸.۱ درصد  با مدیریت "تامین سرمایه امید" به‌عنوان بهترین عملکرد‌ها جای گرفته بودند.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را هم صندوق «مشترک دماسنج» با ۵.۳۳ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردن آرتین" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «مشترک امین آوید» با ۱.۰۶ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه امین"  و صندوق «کارگزاری پارسیان» با ۰.۸۲ درصد مثبت تحت مدیریت "کارگزاری بانک پارسیان" نیز اشاره کرد.

رتبه نخست و دوم منفی‌ها جابه‌جا شد

بر پایه این گزارش می‌توان اشاره داشت که در بررسی ماهانه این صندوق‌ها، هفت صندوق سبزپوش مشاهده می‌شود؛ صندوق «ثروت افزون ثمین» با عملکرد ۳.۵۱ درصد مثبت با مدیریت "سبدگردان آرکا" در صدر لیست ماهانه نشسته و صندوق «سهام ویستا» با عملکرد ۲.۳۳ درصد با مدیریت "سبدگردان ویستا" در جایگاه دوم قرار دارد.

با نگاهی به ضعیف‌ترین‌های این گروه صندوق‌ها در بخش ماهانه باید اشاره کرد که صندوق «مشترک ارزش کاوان آینده» با ۹.۶۷ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان آسال" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «مشترک افق» با ۸.۶ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان سرمایه و دانش"  و صندوق «مشترک امین آوید» با ۸.۳۷ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه امین" به ترتیب قعرنشینان ماهانه نام گرفته‌اند.

باردیگر «ندای امید» در صدر و بانک دی در قعر!

با نگاهی به بازه سه ماهه صندوق‌ها نیز می‌توان دریافت که تنها صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با عملکرد ۱۰.۵۹ درصد مثبت تحت مدیریت "سبدگردان آبان" نخستین صندوق سبزپوش نام گرفت و در انتهای جدول سه ماهه نیز می‌توان به  صندوق «امین تدبیرگران فردا» با ۱۸.۹۵ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان تدبیر"، صندوق «واسطه گری مالی یکم» با ۱۵.۹۱ درصد منفی و صندوق «بانک دی» با ۱۳.۶۴ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک دی" حضور دارند.

«واسطه گری مالی یکم» و «صندوق بانک دی»، کماکان جزو قعرنشین‌ها سالانه

در یک سال منتهی به ۳ دی‌ماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را دو صندوق «مشترک پیشتاز» تحت مدیریت "سبدگردان مفید" و «توسعه اندوخته آینده» تحت مدیریت "سبدگردان مفید" به ترتیب با ۲۶.۶۴ و ۱۱.۶۹ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «بانک دی» و «واسطه گری مالی یکم» نیز به ترتیب با ۳۹.۴۷ و ۳۹.۳۴ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "سابیک" دور هم جمع می شوند

مجمع عمومی شرکت سیمان آبیک در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: