کد خبر : ۲۵۲۲۳۰
۰۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۲
در حالی که بازار نفت روز‌های پایانی سال ۲۰۲۱ را پشت سر می‌گذارد قیمت‌ها در روز چهارشنبه شاهد ششمین رشد روزانه متوالی بود.

قیمت نفت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در حالی که بازار نفت روز‌های پایانی سال ۲۰۲۱ را پشت سر می‌گذارد قیمت‌ها در روز چهارشنبه شاهد ششمین رشد روزانه متوالی بود.بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۳ درصد افزایش به ۷۹ دلار و ۱۷ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا هم امروز با ۲۱ سنت معادل ۰.۳ درصد رشد به ۷۶ دلار و ۱۹ سنت رسید. قیمت هر دو شاخص نفتی به نزدیکی بالاترین رقم‌های یک ماه اخیر رسیده است.

قیمت دارایی‌های مختلف از نفت گرفته تا سهام از اواخر ماه نوامبر یعنی زمان که خبر انتشار سویه اومیکرون سبب جستجوی سرمایه گذاران برای پیدا کردن بازار‌ها امن سرمایه گذاری شد شاهد رشد بوده است.

تاخیر انگلیس و فرانسه در وضع محدودیت‌های جدید کرونایی در آستانه پایان سال میلادی نیز موجب خوشنودی سرمایه گذاران گشته است. در حالی که نگرانی‌های عمده در مورد تاثیر این سویه بر اقتصاد جهانی تا حدودی فروکش کرده، سرمایه گذاران به سمت دارایی‌های پرریسک باز گشت هاند.

کمبود خدمه پروازی ناشی از شیوع اومیکرون سبب شده تا هزاران پرواز در هفته منتهی به کریسمس در آمریکا لغو شود.

عامل دیگری که موجب تقویت قیمت نفت شده اعلام حالت فورس ماژور از سوی ۳ تولید کننده نفت در ماه جاری به دلیل مشکلات تعمیر و نگه داری و تعطیلی برخی میادین نفتی بوده است.

نتایج اولیه یک نظرسنجی از تحلیلگران نشان می‌دهد که احتمالا ذخایر نفت خام آمریکا در هفته اخیر برای پنجمین هفته متوالی کاهش داشته، در حالی که ذخایر بنزین عمدتا بدون تغییر مانده است.

تحلیلگران و منابع آگاه روز سه شنبه گفتند، با توجه به عدم وجود ظرفیت کافی برای افزایش تولید بعید است روسیه بتواند سطح تولید خود را در ماه می‌به سطح قبل از شیوع کرونا برساند و این هدف گذاری احتمالا اواخر سال آینده محقق خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: