کد خبر : ۲۵۲۲۴۸
در گفت‌وگو با بورس‌نیوز مطرح شد:
۱۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
حرکت نکردن بورس یک نوع بیماری بوده که باید درمان شود؛ این بیماری به دستکاری‌های دولت در دو سال گذشته مربوط می‌شود که به دلیل وضعیت بد قیمت‌ها صورت گرفته و باید بهبود پیدا کند.

فرشاد به آبادی، کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز، اظهار کرد: هر آنچه که در خصوص بورس در بودجه پیشنهادی مطرح شده، مربوط به سال ۱۴۰۱ بوده در واقع به وضعیت بورس در چند ماه باقی مانده از سال هیچ اشاره‌ای نشده و برای تحول در بازار باید چند ماه صبر کرد تا در سال جدید تغییراتی صورت بگیرد.وی افزود: در این راستا می‌توان گفت پیش‌خور کردن خبر شاید در کوتاه مدت برای ارزش سهم‌ها اثر داشته باشد؛ اما برای تأثیرات میان‌مدت باید منتظر اتفاقات جدید در سال ۱۴۰۱ ماند.

به آبادی ادامه داد: در این حوزه، برنامه‌های سازمان بورس و وزارت اقتصاد بیشتر مورد بحث قرار گرفته چرا که بودجه پیشنهادی هنوز قطعی نشده و باید طی فرآیندی به تصویب مجلس برسد. برنامه‌ای که سازمان بورس ارائه داد، یعنی همان ۱۰ بند حمایتی، بر روند حرکتی بورس به سمت جلو تأثیر مثبتی می‌گذارد؛ به شرطی که از برخی ایرادات و اشکالاتی که در گذشته صورت می‌گرفت، جلوگیری شود.

این کارشناس بازار سرمایه در پایان گفت: با قطعی شدن بند‌های حمایتی می‌توان گفت بازار روند طبیعی خود را طی خواهد کرد. حرکت نکردن بورس یک نوع بیماری بوده که باید درمان شود؛ این بیماری به دستکاری‌های دولت در دو سال گذشته مربوط می‌شود که به دلیل وضعیت بد قیمت‌ها صورت گرفته و باید بهبود پیدا کند. در صورتی که شرایط اقتصادی بهتر شود، مردم مجددا به بورس اعتماد کرده و در آن سرمایه گذاری خواهند کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: