کد خبر : ۲۵۲۳۲۴
سبدگردان داریوش و کارگزاری بانک‌دی در قعر عملکرد هفتگی؛
۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹
مختلط‌ها مجددا در این هفته از ورود نقدینگی استقبال کردند و با حجم ۴ هزار و ۲۴۶ میلیارد تومان به مجموع دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت افزودند تا ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۱۰ دی‌ماه ۱۴۰۰ به ۳۷۷ هزار و ۹۴۵ میلیارد تومان برسد.

«سبدگردان الماس» و صندوق‌هایی در صدر/ ۴,۶ همت به جیب صندوق‌ها آمد

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

«سبدگردان الماس» و صندوق‌هایی در صدر/ ۴,۶ همت به جیب صندوق‌ها آمد

مختلط‌ها مجددا در این هفته از ورود نقدینگی استقبال کردند و با حجم ۴ هزار و ۲۴۶ میلیارد تومان به مجموع دارایی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت افزودند تا ارزش کل صندوق‌های با درآمد ثابت در هفته منتهی به ۱۰ دی‌ماه ۱۴۰۰ به ۳۷۷ هزار و ۹۴۵ میلیارد تومان برسد.

«سبدگردان الماس» و صندوق‌هایی در صدر/ ۴,۶ همت به جیب صندوق‌ها آمد«سبدگردان الماس» و صندوق‌هایی در صدر/ ۴,۶ همت به جیب صندوق‌ها آمد«سبدگردان الماس» و صندوق‌هایی در صدر/ ۴,۶ همت به جیب صندوق‌ها آمد«سبدگردان الماس» و صندوق‌هایی در صدر/ ۴,۶ همت به جیب صندوق‌ها آمد«سبدگردان الماس» و صندوق‌هایی در صدر/ ۴,۶ همت به جیب صندوق‌ها آمد

صندوق‌های تحت مدیریت سبدگردان الماس در صدر نشستند

با نگاهی به عملکرد هفتگی این صندوق‌ها می‌توان دریافت که صندوق «مشترک گنجینه الماس پایدار» با ۲.۲۸ درصد تحت مدیریت "سبدگردان الماس" اشاره داشت و پس از آن صندوق «گنجینه الماس بیمه دی» با ۱.۵۸  درصد تحت مدیریت "سبدگردان الماس" و صندوق «نیکوکاری لوتوس رویان» با ۱.۵۴ درصد تحت مدیریت "تامین سرمایه لوتوس پارسیان" قرار داشتند و در انتهای جدول نیز تنها ۳ صندوق رخت قرمز بر تن داشتد؛ «توازن معیار» با بازدهی ۲.۱۸ منفی تحت مدیریت "سبدگردان داریوش" و «ارزش آفرینان دی» با بازدهی ۰.۱۳ منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک دی" و البته «سپهر خبرگان نفت» با بازدهی ۰.۰۶ منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری امین نیکان آفاق" قرار گرفته است.

صدرنشین‌های ماهانه تغییر کردند

بهترین عملکرد ماهیانه را دو صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با ۴.۴۵ درصد بازدهی مثبت تحت مدیریت "کارگزاری آبان" و «مشترک اندیشه فردا» با ۳.۷ درصد بازدهی تحت مدیریت "مشاور سرمایه کذاری ارزش پرداز آریان" به خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی ماهانه در چنگال صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۴.۷۱ درصد بازدهی منفی بود و بالای قعرنشین هفته گذشته یعنی صندوق «توازن معیار» با عملکرد ۲.۲۷ منفی تحت مدیریت "سبدگردان داریوش" و  صندوق «توسعه سرمایه نیکی» با عملکرد ۰.۵۱ منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر" قرار دارد.

به غیر از صدرنشین، همه تغییر کردند

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۱۴.۸۲ درصد بازدهی داشته و بدترین عملکرد فصلی را هم مانند عملکرد ماهانه، صندوق «توازن معیار» با بازدهی منفی ۱.۲۷ درصد منفی به خود اختصاص داد.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۴۳.۹۵ درصد و «نیکوکاری کشتی ورزش ملی ایران» تحت مدیریت "سبدگردان کاریزما" با ۳۲.۳۲ درصد داشته‌اند ضمن اینکه باید اشاره که پس از این صندوق‌های نیکوکاری، صندوق‌هایی «پارند پایدار سپهر» تحت مدیریت "تامین سرمایه سپهر" با ۲۴.۱۴ درصد و «با درآمد ثابت کوثر یکم» تحت مدیریت "کارگزاری آبان" با ۴.۴۵ درصد قرار گرفته‌اند.

نکته مهم این بخش آنجاست که باردیگر نامی آشنا در بین صندوق‌ها یعنی «پیشگامان سرمایه نوآفرین» به چشم می‌آید که از لحاظ عملکرد سالانه نیز از انتها، صدرنشین بود و بازدهی ۱.۱۶ درصد منفی را با مدیریت "مشاور سرمایه گذاری فراز ایده نوآفرین تک" شاهد هستیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل: