کد خبر : ۲۵۲۳۶۸
فردا عرضه می شود؛
۱۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۱
شرکت فولاد آتیه خاورمیانه فردا یکشنبه ۱۲ دی ماه به منظور تامین سرمایه در گردش، اقدام به انتشار اوراق سلف موازی استاندارد میلگرد به ارزش هزار میلیارد ریال در بورس کالای ایران با سررسید یک ساله می‌کند.

بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، براساس اعلام مدیریت توسعه بازار مشتقه بورس کالا، عرضه اولیه اوراق سلف موازی استاندارد میلگرد شرکت فولاد آتیه خاورمیانه در نماد "عمیلگرد" به تعداد ۷۰۵ هزار و ۵۶۶ قرارداد و با قیمت یک میلیون و ۴۱۷ هزار و ۳۰۰ ریال در هر قرارداد ۱۰ کیلوگرمی، از طریق شرکت کارگزاری توانا در روز یکشنبه ۱۲ دی ماه از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۱ دوره پیش گشایش، ۱۱ الی ۱۲:۳۰ دوره عادی معاملات انجام خواهد شد و معاملات ثانویه آن از تاریخ ۱۳ دی ۹۸ لغایت ۱۲ دی ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.بر اساس این اطلاعیه عرضه این اوراق به روش گشایش است. همچنین حجم عرضه اولیه نیز حدودا ۱۰ هزار تن (به شرط آنکه ارزش اوراق از هزار میلیارد ریال بیشتر نباشد) تعیین شده است.

در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، بخشی از اوراق پذیره نویسی نشود، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق باقیمانده به قیمت تعیین شده در بازار است. همچنین در صورتی که در پایان مدت عرضه اولیه، هیچ بخشی از پذیره نویسی اوراق صورت نگیرد، متعهد پذیره نویسی مکلف به خرید اوراق به قیمت پایه خواهد بود.

براساس اطلاعیه عرضه، قیمت خرید بازارگردان در معاملات ثانویه با بازارگردانی به روش قیمت بازار با دامنه مظنه ۲ درصد است؛ همچنین بازدهی این اوراق در سررسید در دو حالت قابل تبیین است. درصورتیکه دارندگان اوراق نسبت به اعمال اختیار فروش خود به قیمت «۱۱۸.۵ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کنند، این اوراق در سررسید برای سرمایه گذاران یک ساله بازدهی حداقل ۱۸.۵ درصدی خواهد داشت. اما درصورتیکه شرکت فولاد آتیه خاورمیانه نسبت به اعمال اختیار خرید خود به قیمت ۱۱۹ درصد ضربدر قیمت پایه در عرضه اولیه» اقدام کند، بازدهی در سررسید حداکثر ۱۹ درصد خواهد بود.

بر اساس اطلاعیه عرضه، زمان سررسید اوراق یک سال پس از عرضه اولیه است.

گفتنی است، قیمت دارایی پایه در عرضه اولیه بر مبنای میانگین آخرین قیمت‌های میلگرد معامله شده در بورس کالای ایران یا آخرین قیمت استعلامی از مراجع مورد تایید بورس کالای ایران تعیین می‌شود. از آنجایی که عرضه اولیه به روش گشایش است و قیمت بازگشایی براساس عرضه و تقاضا صورت می‌گیرد ممکن است قیمت خرید هر قرارداد سلف متفاوه با قیمت پایه در عرضه اولیه باشد، اما قیمت پایه به عنوان مبنای محاسبات قیمت اعمال در اختیار فروش تبعی، قیمت اعمال اختیار خرید تبعی قرار خواهد گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
پرداخت سود

پرداخت سود "غسالم" از آخر پاییز آغاز می شود

شرکت سالمین از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"تجلی" در بیست و یکمین روز خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تجلی توسعه معادن و فلزات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار می‌شود.

"شغدیر" به زودی به مجمع می رود

مجمع عمومی شرکت پتروشیمی غدیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۸برگزار می‌شود.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "غشوکو" به صدا درآمد

مجمع عمومی فوق العاده شرکت شوکوپارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: