کد خبر : ۲۵۲۴۹۵
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد؛
۱۷ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۹
باید به طور دقیق بررسی شود که چه سیاست‌هایی منجر به سقوط بازار سرمایه شد. برای نجات بازار سرمایه از این وضعیت پایه‌ها باید مستحکم شوند تا بازار جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

بازار سرمایه+بورس نیوز

بهروز محبی نجم آبادی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه در گفت‌وگو با بورس نیوز، اظهار کرد: وقتی اتفاق بزرگ اقتصادی در کشور رخ می‌دهد و یک موقعیت خاص برای بازار سرمایه رونق ایجاد می‌شود، بعد از آن باید انتظار یک روند نزولی را داشت. زمانی که در بازار حباب‌های بزرگی بوجود آمد با ایجاد یک جو روانی منفی، رشد نامتعارفی رقم خورد.وی ادامه داد: در این راستا ارتقای سریع و رشد منحنی ناگهانی تحت تأثیر یک فضای منفی ایجاد شد که باید عوامل تزلزل را در این حوزه برررسی کرد. در واقع باید به طور دقیق بررسی شود که چه سیاست‌هایی منجر به سقوط بازار سرمایه شد. برای نجات بازار سرمایه از این وضعیت پایه‌ها باید مستحکم شوند تا بازار جایگاه واقعی خود را پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در خصوص کمک به خودروسازان نیز بیان کرد: البته در مقطعی به خودروسازان کمک می‌شود که با اتفاقاتی دوباره فروکش می‌کند چرا که سیاست‌های پایداری وجود ندارد. احیای بازار سرمایه زمانبر خواهد بود و مردم باید برای بهبود وضعیت صبر کنند که در این راستا باید به موقعیت فعلی کشور و توانایی دولت توجه کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز سوددهی

آغاز سوددهی "حخزر" از ماه آینده

شرکت کشتیرانی دریای خزر از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.

"سامان" به افزایش سرمایه ۱۹۸ درصدی رسید

مجمع عمومی فوق العاده بانک سامان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵ برگزار شد.
دیدار سهامداران

دیدار سهامداران "کطبس" تازه می شود

مجمع عمومی فوق العاده زغالسنگ نگین طبس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۴ برگزار خواهد شد.
فردا، روز برگزاری مجمع

فردا، روز برگزاری مجمع "بالبر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارخانجات کابل البرز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: