کد خبر : ۲۵۲۵۹۷
در گفتگو با بورس نیوز مطرح شد:
۱۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
با توجه به EPS‌های کارشناسی شده سال آینده، می‌توان گفت بازار سرمایه برای خریداران ارزنده شده است. همچنین شرکت‌های تولیدی از لحاظ سودآوری در شرایط خوبی قرار گرفته اند.

بازار سرمایه+بورس نیوز

عرفان فکری، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: در حال حاضر بازار در شرایط ارزشمندی قرار گرفته و با توجه به EPS‌های کارشناسی شده سال آینده، می‌توان گفت بازار سرمایه برای خریداران ارزنده شده است. همچنین شرکت‌های تولیدی از لحاظ سودآوری در شرایط خوبی قرار گرفته اند و به نظر می‌رسد برآیند بازار در چند ماه آینده مثبت خواهد بود.وی درباره وضعیت نرخ دلار نیمایی بیان کرد: در خصوص نرخ دلار نیمایی باید منتظر اخبار سیاسی ماند؛ اما می‌توان گفت تا آخر سال کف نرخ دلار نیمایی به ۲۵ هزار تومان خواهد رسید و به نظر می‌رسد قیمت دلار نیمایی کاهش زیادی نداشته باشد.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: با بررسی نقدینگی و رشد پایه پولی می‌توان فهمید که نرخ دلار در حال افزایش بوده و با یک خبر غیرمنتظر سیاسی، جو کوتاه مدتی بوجود می‌آید؛ اما با افزایش نقدینگی و انتشار اوراق، به احتمال زیاد کسری بودجه رخ می‌دهد.

فکری با اشاره به صنایع پیشرو گفت: همانطور که از حجم معاملات مشخص است در حال حاضر با افزایش نرخی که در خودرویی‌ها اتفاق افتاده و یا افزایش نرخ تسعیر بانکی‌ها این دو گروه می‌توانند لیدر باشند. همچنین شرکت‌های تولیدی نیز سهام ارزشمند و سودآوری خوبی را دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: