کد خبر : ۲۵۲۵۹۷
در گفتگو با بورس نیوز مطرح شد:
۱۶ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۱
با توجه به EPS‌های کارشناسی شده سال آینده، می‌توان گفت بازار سرمایه برای خریداران ارزنده شده است. همچنین شرکت‌های تولیدی از لحاظ سودآوری در شرایط خوبی قرار گرفته اند.

بازار سرمایه+بورس نیوز

عرفان فکری، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: در حال حاضر بازار در شرایط ارزشمندی قرار گرفته و با توجه به EPS‌های کارشناسی شده سال آینده، می‌توان گفت بازار سرمایه برای خریداران ارزنده شده است. همچنین شرکت‌های تولیدی از لحاظ سودآوری در شرایط خوبی قرار گرفته اند و به نظر می‌رسد برآیند بازار در چند ماه آینده مثبت خواهد بود.وی درباره وضعیت نرخ دلار نیمایی بیان کرد: در خصوص نرخ دلار نیمایی باید منتظر اخبار سیاسی ماند؛ اما می‌توان گفت تا آخر سال کف نرخ دلار نیمایی به ۲۵ هزار تومان خواهد رسید و به نظر می‌رسد قیمت دلار نیمایی کاهش زیادی نداشته باشد.

کارشناس بازار سرمایه ادامه داد: با بررسی نقدینگی و رشد پایه پولی می‌توان فهمید که نرخ دلار در حال افزایش بوده و با یک خبر غیرمنتظر سیاسی، جو کوتاه مدتی بوجود می‌آید؛ اما با افزایش نقدینگی و انتشار اوراق، به احتمال زیاد کسری بودجه رخ می‌دهد.

فکری با اشاره به صنایع پیشرو گفت: همانطور که از حجم معاملات مشخص است در حال حاضر با افزایش نرخی که در خودرویی‌ها اتفاق افتاده و یا افزایش نرخ تسعیر بانکی‌ها این دو گروه می‌توانند لیدر باشند. همچنین شرکت‌های تولیدی نیز سهام ارزشمند و سودآوری خوبی را دارند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: