کد خبر : ۲۵۲۶۷۶
۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۷
قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰.۳۰ درصد افزایش به ۱۷۹۶ دلار و ۵۵ سنت رسید.

قیمت طلا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰.۳۰ درصد افزایش به ۱۷۹۶ دلار و ۵۵ سنت رسید.پس از آنکه آمار‌ها نشان داد که رشد اشتعال در آمریکا کمتر از حد انتظار بوده است قیمت طلا روز جمعه اندکی افزایش داشت، اما با توجه به سیگنال ارسالی از سوی فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره فلز زرد در مسیر ثبت افت هفتگی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۳۰ درصد افزایش به ۱۷۹۶ دلار و ۵۵ سنت رسید. قیمت فلز زرد در پایان معاملات آتی دیروز برای تحویل در ماه فوریه هم با ۰.۴۶ درصد رشد به ۱۷۹۷ دلار و ۴۰ سنت رسید.

جیووانی استانوو، تحلیلگر موسسه یو بی اس در این باره گفت:در حالی که تعداد فرصت‌های شغلی ایجاد شده در ماه دسامبر در آمریکا کمتر از حد انتظار بوده، اما با توجه به اینکه نرخ بیکاری در این کشور در حال حرکت به سمت پایین‌ترین رقم چند سال اخیر است، بازار طلا شاهد نوسان بود.

گزارش دولت آمریکا نشان داد بخش غیرکشاورزی اقتصاد این کشور در ماه گذشته ۱۹۹ هزار فرصت شغلی جدید ایجاد کرده که کمتر از پیش بینی ۴۰۰ هزار بشکه‌ای تحلیلگران بوده است.

سوکی کوپی تحلیلگر استاندارد چارترد نیز در مورد آخرین وضعیت بازار طلا گفت: واکنش بازار به آمار‌های بازار کار نشان می‌دهد که در آستانه نشست سیاست گذاری فدرال رزرو بازار بیشتر روی ریسک‌های تورمی متمرکز شده است.

اوایل دیروز و تحت تاثیر رشد سوددهی اوراق قرضه خزانه داری آمریکا قیمت طلا به پایین‌ترین رقم از ۱۶ دسامبر یعنی ۱۷۸۲ دلار و ۱۰ سنت رسید و در مسیر کاهش هفتگی حدودا ۲ درصدی قرار گرفت.

صورت مذاکرات نشست قبلی فدرال رزرو که روز چهارشنبه منتشر شد نشان داد که مقام‌های بانک مرکزی آمریکا موضوع افزایش زودتر از موعد نرخ بهره را جهت مقابله با نرخ بالای تورم مورد بحث قرار داده اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
تطبیق اساسنامه

تطبیق اساسنامه "خکاوه" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت سایپا دیزل در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۵ برگزار می‌شود.
زمان برگزاری مجمع

زمان برگزاری مجمع "وسپهر" مشخص شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وهامون" از اواخر تیرماه

شرکت سرمایه گذاری هامون صبا از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "شنفت" در نیمه خردادماه

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت نفت پارس در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: