کد خبر : ۲۵۲۶۸۲
«امین آوید»، تامین سرمایه امین و سپهر در قعر نشستند!
۱۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۱۷ دی۱۴۰۰، برابر با ۵۳ هزار و ۲۹۳ میلیارد تومان شد چراکه متاسفانه باردیگر روند ورود نقدینگی به این صندوق‌ها منفی شد و شاهد خروج یک هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان از صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام هستیم.

عملکرد هفتگی صندو‌ق‌های سرمایه‌گذاری در سهام کاملا قرمز بود

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۱۷ دی۱۴۰۰، برابر با ۵۳ هزار و ۲۹۳ میلیارد تومان شد چراکه متاسفانه باردیگر روند ورود نقدینگی به این صندوق‌ها منفی شد و شاهد خروج یک هزار و ۵۶۰ میلیارد تومان از صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام هستیم.

عملکرد هفتگی صندو‌ق‌های سرمایه‌گذاری در سهام کاملا قرمز بودعملکرد هفتگی صندو‌ق‌های سرمایه‌گذاری در سهام کاملا قرمز بودعملکرد هفتگی صندو‌ق‌های سرمایه‌گذاری در سهام کاملا قرمز بودعملکرد هفتگی صندو‌ق‌های سرمایه‌گذاری در سهام کاملا قرمز بود

قرمزپوش‌ها، تمام کوچه را گرفتند/ امین آوید، تامین سرمایه امین و سپهر در قعر

با استناد به سایت "فیپیران"، صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام طی هفته گذشته کاملا عملکردی سرخ را به نمایش گذاشتند و هیچ صندوق سبزپوشی در این بین دیده نمی‌شود.

صندوق «سهامی اهرمی کاریزما» با عملکرد ۰.۴۶ درصد منفی با مدیریت "سبدگردان کاریزما" در صدر این لیست بهترین‌ها قرار داشت و پس از آن، صندوق «پاداش سرمایه پارس» با عملکرد ۰.۷۷ درصد با مدیریت "سبدگردان پاداش سرمایه" و صندوق «سهام ویستا» با عملکرد ۱.۰۹ درصد  با مدیریت "سبدگردان ویستا" به‌عنوان بهترین عملکرد‌ها جای گرفته بودند.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را هم صندوق «مشترک دماسنج» با ۵.۳۳ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردن آرتین" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «مشترک امین آوید» با ۴.۳۱ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه امین"  و صندوق «همیان سپهر» با ۴.۱۶ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه سپهر" نیز اشاره کرد.

پالایشی یکم به صدر صندوق‌ها در بخش ماهانه آمد

بر پایه این گزارش می‌توان اشاره داشت که در بررسی ماهانه این صندوق‌ها، صندوق «واسطه گری مالی یکم» با عملکرد ۵.۴۱  درصد مثبت با مدیریت "تامین سرمایه بانک مسکن" در صدر لیست ماهانه نشسته و صندوق «مشترک بانک اقتصاد نوین» با عملکرد ۲.۵۷ درصد مثبت با مدیریت "مشاور سرمایه گذاری تامین سرمایه نوین" در جایگاه دوم قرار دارد.

با نگاهی به ضعیف‌ترین‌های این گروه صندوق‌ها در بخش ماهانه باید اشاره کرد که صندوق «مشترک امین آوید» با ۶.۰۶ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه امین" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «مشترک دماسنج» با ۳.۸۹ درصد منفی و صندوق «مشترک نوین پایدار» با ۲.۴۹ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه نوین" به ترتیب قعرنشینان ماهانه نام گرفته‌اند.

صندوق «مشترک سینا» در سه ماه سربلند بود

با نگاهی به بازه سه ماهه صندوق‌ها نیز می‌توان دریافت که تنها صندوق «فیروزه موفقیت» با عملکرد ۰.۵۱ درصد مثبت تحت مدیریت "سبدگردان توسعه فیروزه" تنها صندوق سبزپوش نام گرفت و در انتهای جدول سه ماهه نیز می‌توان به  صندوق «امین تدبیرگران فردا» با ۱۶.۸۹ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان تدبیر"، صندوق «کارگزاری پارسیان» با ۱۵.۳۵ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک پارسیان" و صندوق «پالایشی یکم» با ۱۵.۳۳ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه نوین" حضور دارند.

«واسطه گری مالی یکم» و «صندوق بانک دی»، کماکان جزو قعرنشین‌ها سالانه

در یک سال منتهی به ۱۷ دی‌ماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «مشترک پیشتاز» تحت مدیریت "سبدگردان مفید" و «پالایشی یکم» تحت مدیریت "تامین سرمایه نوین" به ترتیب با ۳۷.۲۶ و ۲۰.۹۷ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «بانک دی» و «واسطه گری مالی یکم» نیز به ترتیب با ۳۵.۲۲ و ۳۴.۲۱ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"شپلی" در مجمع هیات مدیره انتخاب کرد

مجمع فوق العاده شرکت پلی اکریل ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۶ برگزار شد.
افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع

افزایش سرمایه ۶۰ درصدی در مجمع "امید"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه امید در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۵برگزار شد.
مجمع

مجمع "چکارن" با چاشنی انتخاب هیات مدیره

مجمع عمومی فوق العاده شرکت کارتن ایران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ برگزار خواهد شد.
انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع

انتخاب هیات مدیره جدید در مجمع "بفجر"

مجمع عمومی فوق العاده شرکت فجر انرژی خلیج فارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: