کد خبر : ۲۵۲۶۹۵
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد:
۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۹
در حال حاضر بازار سرمایه محرک رشد آنچنانی نداشته و تا مشخص شدن نتیجه بودجه و برجام همین روند ادامه خواهد یافت. می‌توان گفت روند فعلی بورس زیاد در حالت نرمالی قرار ندارد.

بازار سرمایه+بورس نیوز

مهدی محسنی، کارشناس تحلیل صنعت بانک خاورمیانه در گفت‌وگو با بورس نیوز، اظهار کرد: در حال حاضر بازارسرمایه محرک رشد آنچنانی نداشته و تا مشخص شدن نتیجه بودجه و برجام همین روند ادامه خواهد یافت.وی افزود: می‌توان گفت روند فعلی بورس زیاد در حالت نرمالی قرار ندارد و به نظر می‌رسد احتمالا طی یکی، دو هفته آینده در شرایط بهتری قرار بگیرد. البته بر اساس ریزش‌ها نمی‌توان روند بازار را پیش بینی کرد و با مشخص شدن نتیجه مذاکرات، می‌توان شرایط را سنجید و تصمیم گیری کرد.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص راهکار‌های بهبود وضعیت بازار سرمایه تصریح کرد: با توجه به شرایط می‌توان گفت بهبود وضعیت بازار در کوتاه مدت غیرممکن بوده به خصوص در حالی که نتیجه برجام مشخص نشده است.

محسنی ادامه داد: از طرفی اعتماد مردم و سرمایه گذاران در بورس از بین رفته و برگشت این اعتماد کار بسیار سختی بوده که در کوتاه مدت غیرممکن خواهد بود. در واقع وضعیت بورس به گونه‌ای شده که اکثر مردم به فکر خارج کردن نقدینگی خود از این بازار هستند چرا که دیگر اعتمادی به آن ندارند.

وی با اشاره به کف دلار نیمایی برای سرمایه‌گذاران نیز  خاطرنشان کرد: در صورتی که برجام به نتیجه برسد می‌توان گفت تا پایان سال، کف نرخ دلار نیمایی ۲۳ هزار تومان یعنی در حدود نرخ امروزی می‌شود که می‌تواند تا محدوده ۲۷ الی ۲۸ هزار تومانی نیز برود.

محسنی درباره صنایع پیشرو گفت: با نتیجه گرفتن از توافقات، گروه‌های بانکی و خودرویی پیشرو خواهند شد و در غیر اینصورت صنایع پتروشیمی در بازارسرمایه وضعیت خوبی خواهند داشت.

حسین
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
دوروزگذشته بورس فلج وخانه نشینم کردکسی به دادم نمی رسد
حسین
Iran (Islamic Republic of)
۲۰:۲۹ - ۱۴۰۰/۱۰/۱۹
دوروزگذشته بورس فلج وخانه نشینم کردکسی به دادم نمی رسد
ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۵۸ - ۱۴۰۰/۱۰/۲۰
شما رو به مقدسات قسم میدم..دارایی و پول سهامدارها رو بهشون برگردونید.سهامدار الان نانش رو در خون دلش میزنه وومیخوره.حق سهامدار نیست که خواست انسان زندگی کنه و طلا و دلار نخره و به فکر .کارخانجات بود و به فکر مملکتش بوده.عاقبت نداره خوردن حق سهامدارها
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سرمایه

سرمایه "سرچشمه" در مجمع افزایش یافت

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری مس سرچشمه در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۷برگزار شد.

"اتکام" از ۱۰ روز آینده دست به جیب می‌شود

شرکت بیمه اتکایی امین از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
افزایش سرمایه ۷۵ درصدی

افزایش سرمایه ۷۵ درصدی "کزغال" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت زغال سنگ پروده طبس در تاریخ۱۴۰۰/۱۱/۰۲ برگزار شد.
دورهمی سهامداران

دورهمی سهامداران "غگل" در سیزدهمین روز بهمن

مجمع عمومی شرکت گلوکوزان در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۳ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: