کد خبر : ۲۵۲۷۶۲
کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۷
برای برگشت نقدینگی به بازار ابتدا باید اعتماد مردم برگردد که در این صورت بورس به طور چشم گیری رشد خواهد کرد. در واقع زمانی که سهمی رشد نمی‌کند، سهامداران آنرا می‌فروشند و باعث افزایش عرضه و کاهش تقاضا می‌شوند.

بازار سرمایه +بورس نیوز

احسان خورشیدی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، با اشاره به اینکه بازار سرمایه بهترین مکان سرمایه گذاری است، اظهار کرد: با توجه به شرایط در بازار قیمت‌ها در حال کاهش بوده و به نظر می‌رسد در آینده نزدیک سهام و شاخص بورس رشد کند که می‌توان گفت زمان مناسبی برای سرمایه گذاری در بازار سرمایه و بهترین گزینه خواهد بود.وی در خصوص دلایل عدم رشد بازار سرمایه افزود: در حال حاضر رشد نکردن بازار دلایل متعددی دارد؛ اما بخش مهم در این حوزه، وجود نقدینگی مورد نیاز است. برای برگشت نقدینگی به بازار ابتدا باید اعتماد مردم برگردد که در این صورت بورس به طور چشمگیری رشد خواهد کرد. در واقع زمانی که سهمی رشد نمی‌کند، سهامداران آنرا می‌فروشند و باعث افزایش عرضه و کاهش تقاضا می‌شوند.

به گفته خورشیدی به دلیل شرایط موجود در مذاکرات هسته‌ای و تحریم‌ها دلار و سکه در آینده جای رشد خواهند داشت.

این کارشناس بازار سرمایه اذعان کرد: به نظر می‌رسد نرخ دلار نیمایی تا پایان سال در همین محدوده بماند و تفاوت خاصی با وضعیت قبلی نخواهد داشت. نهایتا نرخ دلار آزاد و نیما در یک بازه ۷ الی ۱۰ درصدی نوسان خواهد داشت و به نظر می‌رسد نرخ دلار نیمایی تا پایان سال در محدوده ۲۴ الی ۲۷ هزار تومان درجا بزند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "قشهد" ۷۷۰ ریال سود گرفتند

مجمع عمومی شرکت شهد در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
سهامداران

سهامداران "وآداک" از مجمع سودی نگرفتند

مجمع عمومی شرکت نوسازی و ساختمان تهران در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۹ برگزار شد.
برگزاری مجمع

برگزاری مجمع "تنوین" با محور نقدینگی

مجمع عمومی فوق العاده شرکت تامین سرمایه نوین در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۰۹ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: