کد خبر : ۲۵۲۸۴۰
در گفت‌وگو با بورس نیوز تشریح شد:
۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۵
مدیر روابط عمومی شرکت بورس تهران گفت: پاداش ۹۱۰ میلیون تومانی بین ۷ عضو حقوقی هیئت مدیره تقسیم می‌شود. یعنی هر عضو حقوقی ۱۳۰ میلیون تومان!

پاسخی به منتقدان پاداش ۹۱۰ میلیون تومانی به هیات مدیره

به گزارش بورس نیوز، امروز صورت‌های مالی شرکت بورس تهران زیر ذره‌بین یکی از رسانه‌ها قرار گرفته بود و پاداش ۹۱۰ میلیون تومانی اعضای هیات مدیره، موجی از انتقادات را در فضای مجازی ایجاد کرد.

محمد بیانی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس تهران در گفت‌وگو با بورس نیوز در این خصوص بیان کرد: پاداش مذکور، مربوط به سال مالی ۱۳۹۹ بوده که در مجمع تیرماه به تصویب رسیده و به‌صورت شفاف در صورت‌های مالی شهریور ماه لحاظ شده است. این رویداد مختص این دوره نبوده و رویه‌ای است که هرساله و در تمامی گزارش‌های ۶ ماهه ادوار گذشته نیز وجود داشته است.

وی افزود: این پاداش در وجه اشخاص حقیقی نبوده، بلکه به شرکت‌های حقوقی عضو هیئت مدیره اختصاص پیدا می‌کند. بر اساس ماده ۱۳۴ قانون تجارت، شرکت‌ها می‌توانند حداکثر تا ۳ درصد سود تقسیم بر سهامداران شرکت را به عنوان پاداش به اعضای هیئت مدیره تخصیص دهند که مبلغ ۹۱۰ میلیون تومان مورد اشاره، تنها ۰.۰۷ درصد از سود شرکت بورس اوراق بهادار تهران در سال مالی ۹۹ را شامل شده و در ضمن بین هفت عضو حقوقی هیئت مدیره تقسیم می‌شود. یعنی هر عضو حقوقی ۱۳۰ میلیون تومان!

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: