کد خبر : ۲۵۳۰۵۶
صندوق‌های در سهام «همت» از دست دادند؛
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۰
ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۲۴ دی۱۴۰۰، برابر با ۵۲ هزار و ۲۸۵ میلیارد تومان شد و ارزش این صندوق‌ها در مقایسه با هفته گذشته نشان‌دهنده آن بوده که مجدد خروج پول یک هزار و ۷ میلیارد تومانی را باید مقابل عملکرد این صندوق‌ها، یادداشت کرد.

صندوق‌های «کارگزاری بانک ملی ایران» در قعر عملکرد هفتگی

به گزارش گروه مطالعات بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

صندوق‌های «کارگزاری بانک ملی ایران» در قعر عملکرد هفتگی

ارزش کل صندوق‌های سرمایه گذاری در سهام در هفته منتهی به ۲۴ دی۱۴۰۰، برابر با ۵۲ هزار و ۲۸۵ میلیارد تومان شد و ارزش این صندوق‌ها در مقایسه با هفته گذشته نشان‌دهنده آن بوده که مجدد خروج پول یک هزار و ۷ میلیارد تومانی را باید مقابل عملکرد این صندوق‌ها، یادداشت کرد.

صندوق‌های «کارگزاری بانک ملی ایران» در قعر عملکرد هفتگیصندوق‌های «کارگزاری بانک ملی ایران» در قعر عملکرد هفتگیصندوق‌های «کارگزاری بانک ملی ایران» در قعر عملکرد هفتگیصندوق‌های «کارگزاری بانک ملی ایران» در قعر عملکرد هفتگی

تنها ۳ صندوق قرمزپوشی را پس زدند

با استناد به سایت "فیپیران"، با آنکه صندوق‌های سرمایه‌گذاری در سهام طی هفته گذشته منتهی به ۱۷ دی‌ماه کاملا عملکردی سرخ را به نمایش گذاشتند و هیچ صندوق سبزپوشی در این بین دیده نمی‌شد اما؛ در این هفته ۳ صندوق توانستند که در جمع سبزپوش‌ها قرار بگیرند.

صندوق «واسطه گری مالی یکم» با عملکرد ۴.۳۳ درصد با مدیریت "تامین سرمایه بانک مسکن" در صدر این لیست بهترین‌ها قرار داشت و پس از آن، صندوق «بانک دی» با عملکرد ۰.۷۵ درصد با مدیریت "کارگزاری بانک دی" و صندوق «فراز داریک» با عملکرد ۰.۱۴ درصد  با مدیریت "سبدگردان داریک پارس" به‌عنوان بهترین عملکرد‌ها جای گرفته بودند.

همچنین، ضعیف‌ترین بازدهی هفتگی را هم صندوق «مشترک دماسنج» با ۵.۳۳ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردن آرتین" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق‌های «مشترک توسعه ملی» با ۴.۳۶ درصد منفی و صندوق «مشترک کارگزاری بانک ملی ایران» با ۳.۹۹ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک ملی ایران" نیز اشاره کرد.

پالایشی یکم به صدر صندوق‌ها در بخش ماهانه آمد

بر پایه این گزارش می‌توان اشاره داشت که در بررسی ماهانه این صندوق‌ها تعداد ۵۷ صندوق سبزپوش به چشم می‌خورد.

صندوق «واسطه گری مالی یکم» با عملکرد ۱۸.۶۷ درصد مثبت با مدیریت "تامین سرمایه بانک مسکن" در صدر لیست ماهانه نشسته و صندوق «آوای معیار» با عملکرد ۶.۸۹ درصد مثبت با مدیریت "مشاور سرمایه گذاری معیار" در جایگاه دوم قرار دارد.

با نگاهی به ضعیف‌ترین‌های این گروه صندوق‌ها در بخش ماهانه باید اشاره کرد که صندوق «مشترک امین آوید» با ۶.۵۳ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه امین" به خود اختصاص داد؛ در رتبه‌های بعدی این صندوق‌ها نیز می‌توان به صندوق «انار نماد ارزش» با ۴.۵۲ درصد منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری ترنج" و صندوق «مشترک نیکوکاری ندای امید» با ۴.۰۳ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان آبان" به ترتیب قعرنشینان ماهانه نام گرفته‌اند.

صندوق «فیروزه» در سه ماه سربلند شد

با نگاهی به بازه سه ماهه صندوق‌ها نیز می‌توان دریافت که تنها صندوق «فیروزه موفقیت» با عملکرد ۲.۸۱ درصد مثبت تحت مدیریت "سبدگردان توسعه فیروزه" تنها صندوق سبزپوش نام گرفت و در انتهای جدول سه ماهه نیز می‌توان به  صندوق «پالایشی یکم» با ۱۵.۳۲ درصد منفی تحت مدیریت "تامین سرمایه نوین"، صندوق «امین تدبیرگران فردا» با ۱۴.۲۴ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان تدبیر" و صندوق «مشترک دماسنج» با ۱۳.۶ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردن آرتین" حضور دارند.

«واسطه گری مالی یکم» و «صندوق بانک دی»، کماکان جزو قعرنشین‌ها سالانه

در یک سال منتهی به ۲۴ دی‌ماه سال ۱۴۰۰ بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «مشترک پیشتاز» تحت مدیریت "سبدگردان مفید" و «پالایشی یکم» تحت مدیریت "تامین سرمایه نوین" به ترتیب با ۳۳.۳ و ۳۲.۴۷ درصد بازدهی مثبت به خود اختصاص داده‌اند.

صندوق‌های «بانک دی» و «واسطه گری مالی یکم» نیز به ترتیب با ۳۱.۱۳ و ۲۵.۵ درصد بازدهی منفی، ضعیف‌ترین بازدهی‌های یک‌ساله را داشته‌اند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وایرا" از نیمه شهریورماه

شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"آبادا" به مجمع می رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می شود.
آماده باش

آماده باش "خچرخش" برای مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت چرخشگر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ برگزار می‌شود.

"دسبحان" دست به جیب می شود

شرکت سبحان دارو از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: