کد خبر : ۲۵۳۰۶۹
در هفته گذشته اتفاق افتاد؛
۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۶
در جریان معاملات هفته منتهی به ۲۴ دی ماه ۱۴۰۰ معامله گران در بازار مالی بورس کالا ۷ میلیون و ۴۸۴ هزار گواهی سپرده را به ارزشی بیش از ۲۵۲۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال دادوستد کردند که براساس آمار‌ها سیمان بیش از نیمی از این معاملات را به خود اختصاص داد.

 بورس کالا+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، در معاملات هفته گذشته معامله گران در بازار مالی بورس کالا ۷ میلیون و ۴۸۴ هزار گواهی سپرده را به ارزشی بیش از ۲۵۲۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال دادوستد کردند که براساس آمار‌ها سیمان بیش از نیمی از این معاملات را به خود اختصاص داد؛ همچنین بیشترین ارزش معاملات به گواهی سپرده سکه طلا و معاملات پررونقی نیز در معاملات گواهی زعفران به ثبت رسید. در هفته گذشته ۳ میلیون و ۹۵۰ گواهی سپرده سیمان در حالی خرید و فروش شد که ارزش این معاملات به بیش از ۲۰ میلیارد و ۶۶۰ میلیارد ریال رسید. با ثبت این آمار معاملاتی، سیمان بیشترین حجم معاملات هفتگی را به خود اختصاص داد و سهم ۵۳ درصدی را کسب کرد.

بیشترین ارزش معاملات این هفته نیز در نماد گواهی سپرده سکه طلا رقم خورد. به طوری که در نماد‌های معاملاتی این دارایی پایه یک میلیون و ۳۷۹ هزار و ۶۰۰ گواهی سپرده سکه معامله شد و ارزش ۱۶۵۸ میلیارد و ۱۹۳ میلیون ریالی به ثبت رسید تا ۶۶ درصد ارزش معاملات در اختیار سکه طلا قرار گیرد.

۲ میلیون و ۱۴۳ هزار و ۳۴۳ گواهی سپرده زعفران نگین نیز در حالی مورد معامله قرار گرفت که ارزش بالغ بر ۸۴۲ میلیارد ریالی را در پی داشت. با ثبت این حجم و ارزش معاملات زعفران نگین رتبه دوم معاملات را در دو متغیر مذکور کسب کرد.

معامله گران ۱۱ هزار و ۱۳۲ گواهی سپرده برنج را نیز خریدند و ارزش نزدیک به ۶.۳ میلیارد ریالی را به ثبت رساندند.

۲۵۲ گواهی سپرده پسته بادامی و فندقی نیز به ارزش تقریبی ۵۳۷ میلیون ریال در بازار معامله شد.

در هفته‌ای که گذشت ۱۵۶ گواهی سپرده زیره سبز و ۲۱۱ گواهی سپرده کشمش سبز و ۲۹۳ گواهی سپرده نخود نیز در مجموع به ارزشی حدود ۳۹۵ میلیون ریال مورد دادوستد قرار گرفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع

"تکشا" در جریان پرداخت سود قرار می گیرد

شرکت گسترش صنایع و خدمات کشاورزی از زمانبندی پرداخت سود به سهامدارانش خبر داد.
جیب خالی سهامداران

جیب خالی سهامداران "قجام" از مجمع

مجمع عمومی شرکت فرآورده‌های غذائی و قند تربت جام در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸برگزار شد.

"شپارس" در مجمع ۱۰۸ ریال تقسیم کرد

مجمع عمومی شرکت بین المللی محصولات پارس در تاریخ ۱۴۰۰/۱۰/۲۸ برگزار شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "وامین" به گوش می رسد

مجمع عمومی شرکت سرمایه گذاری امین توان آفرین ساز در تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۱ برگزار خواهد شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: