کد خبر : ۲۵۵۲۲۲
تنها ۴ صندوق در این هفته سرخ بودند؛
۰۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۳
صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت طی نخستین هفته اسفندماه نیز روند ورود نقدینگی را سوق به مثبت دید و با ۲ هزار و ۹۵۸ میلیارد تومان ورود نقدینگی توانست امید‌ها را زنده نگاه‌دارد تا ارزش کل درآمد ثابت‌ها به ۳۹۰ هزار و ۴۴ میلیارد تومان برسد.

ورود ۲,۹ همت نقدینگی به درآمد ثابت‌ها

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت پرداخته‌شده است. اقلام اصلی مربوط به صندوق‌ها را در جدول زیر مشاهده می‌نمایید.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی ماهیانه و بازدهی یک‌ساله آن‌ها اشاره کرد.

صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت طی نخستین هفته اسفندماه نیز روند ورود نقدینگی را سوق به مثبت دید و با ۲ هزار و ۹۵۸ میلیارد تومان ورود نقدینگی توانست امید‌ها را زنده نگاه‌دارد تا ارزش کل درآمد ثابت‌ها به ۳۹۰ هزار و ۴۴ میلیارد تومان برسد.

ورود ۲,۹ همت نقدینگی به درآمد ثابت‌هاورود ۲,۹ همت نقدینگی به درآمد ثابت‌هاورود ۲,۹ همت نقدینگی به درآمد ثابت‌هاورود ۲,۹ همت نقدینگی به درآمد ثابت‌هاورود ۲,۹ همت نقدینگی به درآمد ثابت‌ها

۴ صندوق قرمز بودند اما؛ سبز‌ها جانی نداشتند

روند سبزی برای صندوق‌های با درآمد ثابت، آنچنان قدرتمند نبود و ۴ صندوق در بخش قرمز قرار گرفتند و روند سبزی ملایمی را در بازار مشاهده کردیم.

در نخستین صندوق باید اشاره داشت که «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۱.۰۱ درصد مثبت تحت مدیریت "سبدگردان سهم آشنا" اشاره داشت که و پس از آن صندوق «بانک گردشگری» با ۰.۹ درصد مثبت تحت مدیریت "ُسبدگردان سرآمد بازار" و صندوق «نیکوکاری جایزه علمی فناوری پیامبر اعظم ص» با ۰.۸ درصد مثبت تحت مدیریت "سبدگردان سهم آشنا" قرار داشتند.

در انتهای جدول نیز صندوق «با درآمد ثابت تصمیم» با بازدهی ۰.۴۴ منفی تحت مدیریت "سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان" و صندوق «پیشگامان سرمایه نوآفرین» با بازدهی ۰.۰۶ منفی تحت مدیریت "مشاور سرمایه فراز ایده نو آفرین تک" و البته «اعتماد داریک» با بازدهی ۰.۰۴ منفی تحت مدیریت "سبدگردان داریک پارس" قرار گرفته است.

دوم اکسیر فارابی» به صدر ماهانه آمد

بهترین عملکرد ماهیانه را صندوق «مشترک آسمان امید» با ۳.۵۴ درصد بازدهی مثبت تحت مدیریت "سبدگردان آسمان" و «با درآمد ثابت مانی» با ۲.۶۲ درصد بازدهی تحت مدیریت "سبدگردان مانی" یه خود اختصاص دادند.

همچنین ضعیف‌ترین بازدهی ماهانه صندوق «دوم اکسیر فارابی» با ۰.۰۲ درصد بازدهی مثبت تحت مدیریت "سبدگردان فارابی" بود و پس از آن، صندوق «با درآمد ثابت تصمیم» با عملکرد ۰.۷۸ مثبت تحت مدیریت "سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان" و صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با عملکرد ۰.۹۸ مثبت تحت مدیریت "سبدگردان سهم آشنا" قرار دارد.

«کارگزاری بانک صنعت و معدن» به قعر عملکرد میان‌مدت و بلندمدت

بهترین عملکرد سه‌ماهه را صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» با بازدهی ۷.۵۸ درصد مثبت داشته و بدترین عملکرد فصلی را هم مانند عملکرد ماهانه، صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با بازدهی منفی ۴.۹۶ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان سهم آشنا" به خود اختصاص داد.

بهترین عملکرد سالیانه را صندوق «نیکوکاری ورزشی پرسپولیس» با ۴۴.۷۷ درصد تحت مدیریت «سبدگردان سهم آشنا» و «پارند پایدار سپهر» تحت مدیریت "تامین سرمایه سپهر" با ۲۵.۱۱ درصد و صندوق «با درآمد ثابت کوثر یکم» تحت مدیریت "کارگزاری آبان" با ۲۴.۳۳ درصد قرار گرفته‌اند.

نکته مهم این بخش آنجاست که صندوق «پیشگامان سرمایه نوآفرین» با ۱.۹۳ درصد مثبت تحت مدیریت "مشاور سرمایه فراز ایده نو آفرین تک" در انتهای لیست سالانه نشسته و پس از آن صندوق «مشترک صنعت و معدن» به چشم می‌آید که از لحاظ عملکرد سالانه نیز در دومین جایگاه انتهایی لیست با بازدهی ۵.۵۹ درصد مثبت قرار گرفته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: