کد خبر : ۲۵۵۵۳۳
خروج نقدینگی، جریان ورودی هفته گذشته را شست؛
۱۴ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۲
این صندوق‌ها دومین هفته اسفندماه را هم با خروج نقدینگی آغاز کردند و نگاهی به روند ورودی و خروجی پول به صندوق‌های مختلط حاکی از آن است که ۵ میلیارد تومانی که در هفته گذشته به این صندوق‌ها وارد شد، در هفته دوم اسفندماه از این صندوق‌ها پر کشید تا مجددا ارزش کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط به ۲ هزار و ۳ میلیارد تومان برسد.

بازگشت «تجربه ایرانیان» به قعر صندوق‌های مختلط

به گزارش بورس‌نیوز، در این گزارش به بررسی نوسانات ارزش و بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط پرداخته‌شده است.

از جمله عناصر اصلی جدول زیر می‌توان به آخرین ارزش صندوق‌ها، بازدهی هفتگی، ماهیانه، فصلی آن‌ها اشاره کرده، همچنین میزان تغییر در ارزش صندوق طی یک هفته اخیر ارائه شده است.

این صندوق‌ها دومین هفته اسفندماه را هم با خروج نقدینگی آغاز کردند و نگاهی به روند ورودی و خروجی پول به صندوق‌های مختلط حاکی از آن است که ۵ میلیارد تومانی که در هفته گذشته به این صندوق‌ها وارد شد، در هفته دوم اسفندماه از این صندوق‌ها پر کشید تا مجددا ارزش کل صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط به ۲ هزار و ۳ میلیارد تومان برسد.

بازگشت «تجربه ایرانیان» به قعر صندوق‌های مختلط

صندوق‌های سرخ‌پوش به عدد ۷ رسیدند

بر اساس این گزارش، با نگاهی به آمار هفتگی صندوق‌های سرمایه‌گذاری مختلط می‌توان مشاهده کرد که تنها ۷ صندوق از مجموع ۲۰ صندوق، عملکردی منفی را از خود برجای گذاشتند.

بر همین اساس، صندوق «مشترک کوثر» با ۲ درصد تحت مدیریت "کارگزاری بانک صنعت و معدن" نخستین صندوق سبزپوش این هفته بود و در ادامه صندوق «مشترک نیکی گستران» با ۰.۷۵ درصد تحت مدیریت "مشاور سرمایه گذاری نیکی گستر" قرار داشت.

اما از آن سوی جدول و در بخش عملکرد منفی‌ها نیز می‌توان به صندوق‌هایی نظیر، صندوق «تجربه ایرانیان» با ۰.۷۸ منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک آینده" و صندوق «ارمغان یکم ملل» با ۰.۷۲ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان پاداش سرمایه" و صندوق «توسعه پست بانک» با ۰.۴ درصد منفی تحت مدیریت "کارگزاری بانک توسعه صادرات" اشاره داشت که وضعیت مطلوبی را در این هفته از خود برجای نگذاشتند.

۸ صندوق سبزپوش در جمع ماهانه‌ها نشستند

نگاهی به عملکرد ماهانه این صندوق‌ها نشان می‌دهد که تنها ۸ صندوق سبزپوش در بین گعده مختلط‌ها قرار گرفته و مابقی صندوق‌ها عملکرد مطلوبی را از خود برجای نگذاشته‌اند.

در بالای جدول صندوق‌های «کارگزاری بانک تجارت» با ۲.۳۴ درصد مثبت تحت مدیریت "تامین سرمایه کاردان" قرار گرفت و در ادامه دومین صندوق نیز بر اساس عملکرد ماهانه، صندوق «مشترک کوثر» با ۱.۹ درصد مثبت تحت مدیریت "کارگزاری بانک صنعت و معدن" و صندوق‌های «مشترک آسمان خاورمیانه» با ۱.۵۳ درصد مثبت تحت مدیریت "سبدگردان آسمان" به چشم می‌خورد.

از بخش انتهایی جدول نیز می‌توان اشاره‌ای به نام صندوق‌هایی همچون، صندوق «مشترک مدرسه کسب و کار صوفی رازی» با ۴.۱۱ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان مفید"، صندوق «توسعه ممتاز» با ۳.۸۵ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان مفید" و صندوق «ارمغان یکم ملل» با ۳.۴۲ درصد منفی تحت مدیریت "سبدگردان پاداش سرمایه" اشاره داشت.

فقط سبزی بر تن ۵ صندوق بود

بهترین عملکرد سه ماهه را نیز صندوق «مختلط کاریزما» با ۲.۰۷ درصد مثبت تحت مدیریت "سبدگردان کاریزما" داشته و پس‌ازآن صندوق «کارگزاری بانک تجارت» با ۱.۴۵ درصد مثبت تحت مدیریت "تامین سرمایه کاردان" قرارگرفته و از سوی دیگر، ضعیف‌ترین عملکرد نیز به صندوق «مشترک مدرسه کسب و کار صوفی رازی» تحت مدیریت "سبدگردان مفید" با منفی ۱۰.۲۷ درصد عملکرد رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: