کد خبر : ۲۵۵۶۴۵
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد:
۱۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۰
مدیرعامل کارگزاری آرمون بورس گفت: در حال حاضر بزرگترین ابهام موجود در بازار بحث برجام بوده، چرا که این موضوع می‌تواند از پارامتر‌های مهم تأثیرگذار در متغیر‌های کلان اقتصادی باشد.

برجام، بزرگترین ابهام بازار سرمایه

صادق قاسمی مدیرعامل کارگزاری آرمون بورس در گفت‌وگو با بورس نیوز، در خصوص وضعیت تامین مالی دولت در سال آینده بیان کرد: با توجه به بودجه سال ۱۴۰۱ می‌توان گفت تامین مالی دولت از طریق بازار سرمایه در سال بعد ادامه پیدا کرده که البته به نظر می‌رسد مقدار آن کمتر خواهد بود. در واقع در سال ۹۹ بلندپروازی‌هایی بین سهامداران رخ داد که نتیجه آن گسترش بی اعتمادی در بازار شد.


بیشتر بخوانید: معرفی سیگنال تغییر وضعیت بورس


وی ادامه داد: قاعدتا تامین مالی از طریق بازار سرمایه در سال آینده اتفاق می‌افتد؛ اما عدد‌های آن معقول‌تر و موجه‌تر دیده شده که با عملی کردن آن، می‌توان به بازگشت اعتماد سرمایه‌گذاران به بورس امیدوار شد. البته اگر تامین مالی دولت به‌گونه‌ای باشد که شرایط و پتانسیل بازار را در نظر نگیرد، قطعا تامین مالی خوبی انجام نمی‌گیرد، همانند چیزی که در سال گذشته اتفاق افتاد.

برجام، بزرگترین ابهام بازار سرمایه

قاسمی تصریح کرد: در حال حاضر بزرگترین ابهام موجود در بازار بحث برجام بوده، چرا که این موضوع می‌تواند از پارامتر‌های مهم تأثیرگذار در متغیر‌های کلان اقتصادی باشد. در واقع اگر نتیجه وضعیت سیاسی و مذاکرات مشخص شود، در این صورت قطعا می‌توان گفت منجر به اتفاقات مثبتی در بازار سرمایه خواهد شد.

مدیرعامل کارگزاری آرمون بورس در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به وضعیت نقدینگی که در کشور بوجود آمده، قیمت منطقی دلار نباید کمتر از ۲۳ الی ۲۶ هزار تومان باشد. البته با توجه به P/E بسیاری از شرکت‌های بنیادی که در حدود ۳ الی ۴ هستند، می‌توان گفت بازار سرمایه در حالت ارزنده قرار گرفته است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.

"سفانو" در مسیر پرداخت سود قرار گرفت

شرکت سیمان فارس نو از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: