کد خبر : ۲۵۵۷۴۰
در گفت‌وگو با بورس نیوز مطرح شد:
۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۵
مدیرعامل کارگزاری بانک ملت گفت: برجام تأثیری در بازار نداشته و در واقع صنایع بورسی راه برون رفت از مشکلات ناشی از برجام را پیدا کرده اند.

تأثیر برجام در صنایع بورسی از بین رفته

محمد مشاری مدیرعامل کارگزاری بانک ملت در گفت‌وگو با بورس‌نیوز، بیان کرد: در دوره رکود، بازارسرمایه به اتفاقات مثبت عکس‌العملی نشان نمی‌دهند اما؛ در همین حال به اخبار منفی کاملا واکنش داده و از آن تأثیر می‌پذیرد؛ بنابراین در صورتی که طول دوره رکود تمام شود، بازار به اخبار و اتفاقات، واکنش مناسب و شایسته خواهد شد.

وی در اشاره به تأثیر توافقات در بازار گفت: در حال حاضر به نظر می‌رسد رفع تحریم‌ها تأثیری در بازار سرمایه نداشته باشد، چراکه شرکت‌های بورسی به کار خود ادامه داده و در واقع با هزینه بالاتر مواداولیه خود را می‌خرند. از طرفی خرید مواد مورد نیاز تولید و صادرات محصولات در این شرکت‌ها نیز با هزینه بیشتری صورت می‌گیرد.

مشاری افزود: به همین دلیل می‌توان گفت برجام تأثیری در بازار نداشته و در واقع صنایع بورسی راه برون رفت از مشکلات ناشی از برجام را پیدا کرده اند.


بیشتر بخوانید: آیا برجام دست دولت از بورس را کوتاه می‌کند!


مدیرعامل کارگزاری بانک ملت اظهار کرد: در هفته‌ منجر به پایان سال، می‌توان گفت بازار روند صعودی را طی خواهد کرد چراکه قیمت بازار‌های جهانی به خصوص در فروش نفت وضعیت خوبی را تجربه می‌کنند. در واقع اقتصاد ایران همیشه از قیمت نفت و میزان بارندگی‌ها تأثیر می‌پذیرد.

مشاری در پایان خاطرنشان کرد: از طرفی امسال هر دو پارامتر وضعیت خوبی داشتند، بنابراین می‌توان گفت در روند بازار سرمایه نیز تأثیر مثبتی خواهند داشت. همچنین برای سال آینده نیز به نظر می‌رسد بورس وضعیت خوبی داشته باشد به طوری که شاخص می‌تواند به محدوده ۱.۸ میلیون واحدی برگردد.

ناشناس
Iran (Islamic Republic of)
۱۰:۱۸ - ۱۴۰۰/۱۲/۲۲
محمد مشاری هرجای دنیا بود بخاطر شپلی الان باید جواب میداد نه اینکه پست بگیره
دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: