کد خبر : ۲۵۶۰۰۷
با حضور مدیرعامل ایران خودرو دیزل انجام شد؛
۲۲ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۹
مدیرعامل ایران خودرو دیزل، داخلی‌سازی را یکی از مزایای این محصول دانست که سبب کاهش قیمت آن نسبت به محصولات مشابه موجود در بازار شده است.

مراسم رونمایی ایران خودرو دیزل از اتوبوس برقی+بورس نیوز

به گزارش خبرنگار بورس نیوز، جواد توسلی‌مهر مدیرعامل ایران‌خودرو دیزل در مراسم رونمایی از اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل اظهارکرد: عملکرد ایران خودرو دیزل در عملکرد ۱۶ ماهه اخیر خود حاکی از آن بوده که این شرکت طی مدت زمان اخیر محصولات متنوعی را در راستای بهبود صنعت حمل و نقل و زیر‌ساخت‌های توسعه‌ای کشور انجام داده است.

وی افزود: "خاور" از گذشته به‌عنوان یکی از بازیگران زمان جنگ مطرح بوده و امروز نیز نقش بسزایی را در این صنعت ایفا کرده و تا دهه ۹۰ نیز روند رو به رشدی را از خود برجای گذاشته است.

توسلی مهر با اشاره به سخنان رهبری درخصوص "جهش تولید" در سال جاری تاکید کرد: با سرلوحه قراردادن فرامایش‌های رهبری، شرکت در مسیر جهش گام گذاشت تا شاه‌کلید نجات خودروهای دیزلی صورت بگیرد و توانستیم ظرف مدت زمان ۱۶ ماه گذشته به گام‌های مثبتی در این حوزه دست یابیم.

وی با توضیح این موضوع گفت: نخستین اتفاق افزایش تولید نسبت به سال ۱۳۹۸ با افزایش ۷ هزار دستگاهی بوده و رشد پنج برابری دیزل را به ثبت رسانده‌ایم؛ دیگر اتفاق و ثمره چنین افزایش تولیدی برای شرکت برابر با کاهش بدهی‌های رسوب شده در "خاور" بوده که اتفاقی مهم بود زیرا سهامداران عملا بدهی‌های صفر را تجربه کردند ضمن آنکه در سال جاری، سود عملیاتی بالغ‌بر ۲ هزار میلیارد تومانی را می‌توان جزو دستاوردهای این شرکت شمرد و البته روند سهام این شرکت نیز ۳۶ درصدی بازار را در اختیار دارد.

مدیرعامل "خاور" همچنین در خصوص اتوبوس برقی و رونمایی امروز عنوان کرد: این محصول دارای شاسی اتاق یکپارچه بوده و منطبق با پلتفرم اتوبوس آتروس است؛ اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل از شتاب مناسبی برخوردار است و شیب استادارد برای این نوع از اتوبوس‌ها  ۲۰ درجه بود، و باتری ‌هایی در سقف آن جایگذاری‌شده و ارتفاع اتوبوس افزایش یافته است.

مدیرعامل ایران خودرو دیزل، داخلی‌سازی را یکی از مزایای این محصول دانست که سبب کاهش قیمت آن نسبت به محصولات مشابه موجود در بازار شده و موجب کاهش قابل توجه هزینه‌های سوخت و تعمیر و نگهداری برای سازمان اتوبوسرانی می‌شود و همچنین لازم به ذکر است که درصد قابل توجهی از آلودگی هوا و آلودگی صوتی(نسبت به اتوبوس های دیزلی) را کاهش خواهد داد.

اتوبوس برقی ایران خودرو دیزل در عین حال از بهترین برندهای جهانی باتری بهره می‌برد که با ظرفیت ۳۵۰ کیلووات ساعت، بالاترین ظرفیت باتری را در میان اتوبوس‌های برقی ساخت کشور داشته و با کالیبراسیون انجام شده بر روی محصول به منظور استفاده بهینه باتری، امکان پیمایش ۲۵۰ کیلومتر با هربار شارژ را خواهد داشت که از این نظر نیز پیشتاز است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: