۲۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۱
چند سالی است که همه ما با کلماتی همچون فناوری اطلاعات، دیجیتال، شبکه‌های اجتماعی، کانال‌های الکترونیک، فضای مجازی و مفاهیمی از این قبیل آشنا شده ایم و با آن‌ها سر و کار داریم. در این میان بانکداری دیجیتال و اقتصاد دیجیتال مباحثی هستند که خصوصاً در سال‌های اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا و ایجاد محدودیت‌های مختلف و از همه مهمتر تغییر سبک زندگی همه مردم، مورد توجه و استقبال قرار گرفت و بیش از پیش نیاز آن احساس شد.

تقویت اقتصاد دیجیتال، عامل توسعه کسب و کار در کشور

به گزارش بورس نیوز، چند سالی است که همه ما با کلماتی همچون فناوری اطلاعات، دیجیتال، شبکه‌های اجتماعی، کانال‌های الکترونیک، فضای مجازی و مفاهیمی از این قبیل آشنا شده ایم و با آن‌ها سر و کار داریم. در این میان بانکداری دیجیتال و اقتصاد دیجیتال مباحثی هستند که خصوصاً در سال‌های اخیر به دلیل شیوع بیماری کرونا و ایجاد محدودیت‌های مختلف و از همه مهمتر تغییر سبک زندگی همه مردم، مورد توجه و استقبال قرار گرفت و بیش از پیش نیاز آن احساس شد.اقتصاد دیجیتال در کشور ما نیز چند سالی است که جزو اولویت‌های بخش‌های مختلف دولتی و خصوصی قرار گرفته است و زیرساخت‌های آن بنا شده است. یکی از ارگان‌هایی که به طور مستقیم با این موضوع سر و کار دارد، نظام بانکی کشور است. نظام بانکی جزو مولد‌های موثر در پیشرفت چرخه اقتصادی هر کشور است که در جامعه امروزی این نهاد باید بیشترین تغییرات و به روز رسانی را در ارائه خدمات بانکی و اقتصادی داشته باشند.
بانک ایران زمین جزو اولین بانک‌هایی بوده است که در سه سال گذشته به وضوح این تغییرات را در ارائه خدمات بانکی به مشتریان خود نشان داده است. می‌توان گفت این بانک در مفهوم کلی‌تر با ارائه خدمات بانکداری دیجیتال به مشتریان توانسته است گامی موثر در تحقق شعار بانکداری دیجیتال بردارد. عبدالمجید پورسعید مدیرعامل بانک ایران زمین در این خصوص می‌گوید: کلید ارائه خدمات بانکداری دیجیتال از سال‌ها پیش در این بانک زده شد. با تشکیل تیم‌های متخصص از همکاران فعال در بانک و برگزاری جلسات متعدد در این زمینه و همچنین سفر به کشور‌هایی که در زمینه ارائه خدمات بانکداری دیجیتال صاحب نظر بودند و بررسی عملکرد آنان، توانستیم نیاز مشتریان را بسنجیم و خدماتی درخور شأن آنان ارائه بدهیم. پورسعید تقویت اقتصاد دیجیتال در کشور را عامل اصلی توسعه کسب و کار در کشور دانست و افزود: در عصری که کسب و کار‌ها فارغ از هیچ خط کشی و مرزی در کل دنیا در حال فعالیت هست، ما به عنوان یک نهاد مالی تمام تلاش خود را کرده ایم تا در جهت حمایت از این کسب و کار‌ها که بیشترین قشر فعال در این زمینه جوانان کشورمان هستند، قدم برداریم.

مدیرعامل بانک ایران زمین خاطرنشان کرد: با راه اندازی اولین نئوبانک واقعی در کشور که با همکاری شرکت‌های وب و این بانک پایه ریزی شده است، جامعه وسیعی از کسب و کار‌های نوپا می‌توانند با خیالی آسوده در فضایی امن سرمایه گذاری و فعالیت کنند.

مدیرعامل بانک ایران زمین خاطرنشان کرد: با راه اندازی اولین نئوبانک واقعی در کشور که با همکاری شرکت‌های وب و این بانک پایه ریزی شده است، جامعه وسیعی از کسب و کار‌های نوپا می‌توانند با خیالی آسوده در فضایی امن سرمایه گذاری و فعالیت کنند.

پورسعید در خصوص نئوبانک گفت: نئوبانک ایران زمین اولین نئوبانک واقعی کشور خواهد بود. زیرا در تعریف این خدمت می‌توان گفت که بانک ایران زمین بستری را برای مشتریان شرکت‌هایی همچون‌های وب فراهم کرده است که آن‌ها بتوانند در این فضا خدمت مورد نیاز خود را دریافت کنند. اینکه صرفاً بخواهیم چند خدمت بانکی که همه مشتریان در طول روز از آن استفاده می‌کنند را ارائه کنیم تعریف کاملی از نئوبانک نیست.

در پایان مدیرعامل بانک ایران زمین فعالیت اقتصادی امروزی را مبتنی بر شبکه‌های مجازی بیان کرد و افزود: کسب وکار‌ها در حال تغییر و تبدیل به یک فضای دیجیتالی هستند. در نتیجه اقتصاد امروز اقتصادی دیجیتالی است که از طریق شــبکه‌های اجتماعی این امکان را به کســب وکار‌ها می‌دهد تا ارتباط مســتقیم بین بانک و مشتریان برقرار کنند و این یک امتیاز مثبت برای دو طرف خواهد بود که در محیطی متفاوت و جذاب فعالیت کنند و به سمت پیشرفت و رونق بیشتر اقتصادی کشور قدم برداشته شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: