۲۸ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۲:۲۰
در مجمع عمومی فوق‌العاده صبا تأمین افزایش سرمایه این شرکت به تصویب رسید و بر این اساس با ۶۶ درصد رشد سرمایه صبا تأمین از ۴۵۰۰۰ هزار به ۷۵۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یافت.

صبا تامین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، مجمع فوق‌العاده شرکت سرمایه‌گذاری صبا تأمین با حضور ۸۹.۳۰ درصد سهام‌داران این شرکت برگزار شد.در ابتدای این نشست سیدمحمد جواد میرطاهر، مدیرعامل صبا تأمین با اشاره به اهداف این افزایش سرمایه گفت: افزایش سرمایه شرکت صبا تأمین به منظور افزایش فعالیت‌ها و عدم خروج وجه نقد در رابطه با تسویه مطالبات سهامداران عمده صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به تأثیر این افزایش بر وضعیت این شرکت گفت: منابع حاصل از این افزایش سرمایه جهت جایگزینی و توسعه پرتفوی شرکت به کار گرفته می‌شود و این موضوع موجب افزایش سودآوری شرکت در سال‌های آتی می‌گردد؛ لذا افزایش سرمایه باعث بهبود بازده شرکت در سال‌های پیش روخواهد بود.

افزایش سرمایه صبا به تصویب رسید

وی افزود: درصورت پرداخت تمامی مطالبات سهامدار عمده با فرض عدم انجام افزایش سرمایه، این شرکت ناچار به تأمین مالی بانکی و غیر بانکی و پرداخت هزینه مالی مضاعف است که تبعات آن کاهش سودآوری شرکت است، لذا افزایش سرمایه باعث اصلاح ساختار و بهینه شدن نسبت‌های مالی نیز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت صبا تأمین در ادامه افزود: با افزایش سرمایه، سرمایه صبا تأمین به ۷۵۰۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید و بر این اساس در میان هلدینگ‌های زیرمجموعه شستا، بعد از هلدینگ تاپیکو، بیشترین سرمایه را به خود اختصاص خواهد داد.

میرطاهر با اشاره به تأثیر مثبت افزایش سرمایه بر وضعیت سوددهی شرکت گفت: برآورد ما این است که این افزایش سرمایه در سال مالی منتهی به ۳۱ اردیبشهت ۱۴۰۰، منجر به افزایش سود خالص شرکت خواهد شد.

وی ادامه داد: تفاوت میزان سود خالص در صورت افزایش سرمایه و در شرایط عدم افزایش سرمایه در سال مالی منتهی به ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۲ بیشتر هم خواهد شد.

در انتهای این نشست افزایش سرمایه۳۰۰۰۰ میلیارد ریالی شرکت صبا تأمین به تصویب رسید. بر این اساس سرمایه صبا رشدی ۶۶ درصدی را تجربه خواهد کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: