کد خبر : ۲۵۷۳۸۷
۲۹ فروردين ۱۴۰۱ - ۱۴:۱۵
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با یک دلار و ۵۰ سنت معادل ۱.۳ درصد افزایش به ۱۱۳ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت نفت+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، قیمت نفت خام برنت در معاملات امروز با یک دلار و ۵۰ سنت معادل ۱.۳ درصد افزایش به ۱۱۳ دلار و ۲۰ سنت در هر بشکه رسیده و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۹۸ سنت افزایش معادل ۰.۹ درصد، ۱۰۷ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه معامله می‌شود.در آستانه تعطیلات عیدپاک، هر دو شاخص نفتی در روز پنجشنبه و به‌دنبال خبر احتمال تحریم واردات نفت روسیه توسط اتحادیه اروپا ۲.۵ درصد افزایش قیمت داشتند.

دولت‌های اتحادیه اروپا هفته گذشته اعلام کردند در حال تنظیم پیش‌نویس پیشنهاد ممنوعیت نفت خام روسیه هستند. اما طبق گفته دیپلمات‌ها، آلمان موافق تحریم فوری نفت روسیه نیست.

آژانس بین‌المللی انرژی هشدار داده حدود ۳ میلیون بشکه در روز از نفت روسیه از ماه مه به‌خاطر تحریم‌های غربی و عدم تمایل خریداران به محموله‌های روسی از بازار خارج می‌شود.

تولید نفت روسیه در ماه آوریل هم به روند نزولی خود ادامه داد و ۷.۵ درصد در نیمه اول این ماه نسبت‌به ماه قبل کاهش داشت.

سازمان کشور‌های صادرکننده نفت و متحدانش در ائتلاف اوپک پلاس که شامل روسیه هم می‌شود تقاضای غرب برای افزایش سریع‌تر تولید را رد کرده‌اند.

گزارش اوپک نشان می‌دهد تولید این گروه در ماه مارس تنها ۵۷ هزار بشکه در روز افزایش‌یافته و به ۲۸.۵۶ میلیارد بشکه رسیده‌است. یعنی کمتر از ۲۵۳ هزار بشکه در روز هدف افزایش تولید این گروه.دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: