کد خبر : ۲۵۷۵۸۷
۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۴
مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۱.۸۴ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۴۰ درصد کمتر شده است.

بیت کوین+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، روند تاریخی معاملات ۲۰۰ روزه و ۶۰۰ روزه نشان می‌دهد که احتمالا بیت‌کوین افت بزرگ دیگری را در آینده نزدیک مشاهده خواهد کرد و الگوی فعلی بیت‌کوین از لحاظ تاریخی منجر به کاهش شدید قیمت کنونی شده است.یکی از تحلیلگران حوزه بیت‌کوین اظهار کرد که به نظر می‌رسد، قیمت فعلی بیت‌کوین بین منحنی ۲۰۰ و ۶۰۰ روزه در میانگین متحرک فشرده شود؛ میانگین متحرک یا به طور خلاصه MA، ابزار تحلیلی است که میانگین قیمت بیت‌کوین را در هر محدوده دلخواه محاسبه می‌کند. همانطور که از نامش پیداست، به صورت روزانه و با قیمت‌های جدید، این میانگین دائما به‌روزرسانی می‌شود.

مزیت اصلی میانگین متحرک این است که هرگونه نوسانات قیمت محلی را یکنواخت می‌کند و روند را به صورت منحنی هموارتر نشان می‌دهد. این ابزار، برای مطالعه روند‌های بلندمدت بسیار مفید است، جایی که تغییرات روزانه قیمت چندان مهم نیست.

میانگین متحرک را می‌توان در هر محدوده‌ای از دوره به عنوان مثال، یک هفته، ۱۰۰ روز یا حتی فقط یک دقیقه اعمال کرد.

بر اساس این نمودار، در طول سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸، پس از تشکیل اوج قیمت (ATH) مربوطه و کاهش قیمت، برای دوره‌ای قیمت بین ۲۰۰ و ۶۰۰ روزه در میانگین متحرک فشرده شد. پس از مدتی ماندن در همان منطقه، میانگین‌های متحرک از یکدیگر عبور کردند و کریپتو کاهش زیادی در قیمت خود مشاهده همچنین در حالی که این اتفاق افتاد، حجم بیت‌کوین نیز روند نزولی را تجربه کرد.

اکنون، به نظر می‌رسد که این بار نیز یک الگوی مشابه در حال شکل‌گیری است. اوج قیمت از نوامبر کاهش یافته و اکنون بین دو میانگین متحرک گیر کرده است. اگر این الگو حفظ شود و میانگین‌های متحرک دوباره از هم عبور کنند، ممکن است افت بزرگ دیگری برای ارزش بیت‌کوین مشاهده کنیم.

بیت‌کوین چند روز پیش حرکت صعودی قوی را نشان داد، زیرا به نظر می‌رسید دوباره به سطح ۴۳ هزار دلار نزدیک می‌شود. با این حال، قیمت طی ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته است.

مجموع ارزش بازار جهانی ارز‌های دیجیتالی در حال حاضر ۱.۸۴ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۰.۴۰ درصد کمتر شده است. در حال حاضر ۴۰.۹۰ درصد کل بازار ارز‌های دیجیتالی در اختیار بیت‌کوین است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: