۰۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۱
مدیرعامل بانک ملت در دیدار با وزیر نفت تاکید کرد که برای بانک ملت افتخاری است که در کنار صنعت نفت قرار دارد و طرح‌های این صنعت را تأمین مالی می‌کند.

تجلیل وزیر نفت از بانک ملت به عنوان اثرگذارترین بانک در حوزه انرژی کشور

به گزارش بورس نیوز، رضا دولت آبادی در راس هیاتی از مدیران ارشد این بانک با حضور در محل ساختمان مرکزی وزارت نفت، با جواد اوجی وزیر نفت دیدار و گفتگو کرد.وزیر نفت در این دیدار با اشاره به پیشتازی بانک ملت در حوزه نفت و انرژی کشور، اعلام کرد که این بانک در موفقیت‌های حوزه نفت کشور بسیار تاثیرگذار بوده و اثرگذارترین بانک در حوزه انرژی کشور است. جواد اوجی با قدردانی از دست اندرکاران بانک ملت، مشارکت این بانک را در اکثر پروژه‌های بزرگ نفتی کشور به ویژه در راه اندازی پالایشگاه نفت ستاره خلیج فارس، پروژه‌های مختلف صنعت پتروشیمی و گاز، فاز‌های مختلف پارس جنوبی و پالایشگاه‌های کشور ستودنی خواند و اظهار امیدواری کرد که در دوره جدید، این مشارکت‌ها افزایش پیدا کند و حوزه نفت که از استراتژیک‌ترین حوزه‌های اقتصادی کشور است بتواند با حمایت نظام بانکی و به ویژه بانک ملت، پروژه‌های بزرگی را در راستای شکوفایی اقتصاد کشور به مرحله اجرا درآورد. وی تلاش‌های دست اندرکاران بانک ملت را در کمک به اجرای طرح‌های نفتی بسیار موثر خواند و از آنان بابت حمایت از حوزه نفت و انرژی کشور قدردانی کرد.

رضا دولت آبادی، مدیرعامل بانک ملت هم در این دیدار که عباس اشرف نژاد عضو هیات مدیره، محسن شجاع و رسول لطفی آذر معاونان مدیرعامل و غلامرضا کیاشمشکی مدیر شعبه مستقل مرکزی نیز حضور داشتند، در کنار صنعت نفت بودن را برای این بانک افتخار دانست و اظهار داشت: بانک ملت کار‌های بزرگی را در بخش انرژی کشور انجام داده و حامی اصلی این بخش بوده و درصدد انجام اقدامات اثربخش دیگری در آینده با استفاده از روش‌های جدید تامین مالی است. وی یکی از اصلی‌ترین استراتژی‌های بانک ملت را تامین مالی طرح‌های حوزه نفت خواند و از آمادگی کامل این بانک به‌عنوان بانک انرژی برای افزایش سرمایه‌گذاری در پروژه‌های صنعت نفت به‌صورت ارزی و ریالی خبر داد.

دولت آبادی با بیان این نکته که بانک ملت همواره بیشترین نقش را در تأمین مالی پروژه‌ها به‌ویژه ابرپروژه‌های صنعت نفت، پالایش و پخش، گاز و پتروشیمی ایفا کرده است، تصریح کرد: این بانک تأمین مالی ده‌ها پروژه را در سال‌های گذشته به‌عهده داشته که امروز بخش بسیار زیادی از این پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده است که در توسعه و رشد اقتصادی کشور و تأمین منابع ارزی نقش مهمی داشته‌اند.

مدیرعامل بانک ملت همچنین در دیدار با محمد روستا مدیر امور مالی شرکت ملی نفت ایران به بررسی سطح تعاملات این دو مجموعه پرداخت و بر اتخاذ راهکار‌هایی برای تقویت این همکاری‌ها تاکید کرد. بر اساس این گزارش، مقرر شد در راستای رهنمود‌های مقام معظم رهبری مبنی بر جلوگیری از خام فروشی و توصیه‌های وزیر نفت، بانک ملت چه در قالب کنسرسیوم و چه به صورت مستقل در توسعه پروژه‌های نفت و گاز و پتروشیمی و پتروپالایشی حضور فعال داشته باشد و به دولت یاری برساند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: