کد خبر : ۲۵۷۷۲۳
در پیش‌بینی امروز بازار سرمایه مطرح شد:
۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۶
با توجه به گزارش‌های صنعت پالایشی می‌توان گفت این گروه از صنایع پیشرو بوده و خودرویی‌ها نیز کماکان در چشم بازار قرار خواهند گرفت.

گروه پالایشی و خودرو، نور چشم بازار سرمایه

روزبه شریعتی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص وضعیت بازار بیان کرد: در حال حاضر با توجه به شرایط فعلی می‌توان گفت بورس ایران در مسیری قرارگرفته که معاملات بالای ۴ همتی را به‌صورت مستمر و روزانه تجربه می‌کند و همین عملکرد، باعث شده سطح بازار به‌خوبی حفظ شود. درواقع شاخص از محدوده ۱,۳۰۰ واحدی به بالای تقریباً ۱,۵۰۰ واحد رسیده و این نقطه سرآغازی برای رشد بیشتر بازار خواهد بود.

وی در ادامه افزود: ازلحاظ تکنیکی فرصت شاخص برای افزایش سطح رو به اتمام بوده و درواقع تا مرز ۱,۴۰۰ واحدی کاهش خواهد یافت؛ اما از نگاه بنیادی و روانشناسی معاملات، تا زمانی که حجم معاملات بتواند در بیش از ۵ همت تثبیت شود، به دوران شاخص ۱,۲۰۰ هزار واحدی و معاملات ۲ همتی بازنمی‌گردد.


بیشتر بخوانید: محدوده ۵ تا ۶ همتی معاملات امروز


این کارشناس با اشاره به صنایع پیشرو بازار سرمایه اظهار کرد: از طرفی محرک‌های خوبی برای رشد بورس وجود دارد که می‌تواند منجر به افزایش قدرت شود. به‌طور مثال با توجه به گزارش‌های صنعت پالایشی می‌توان گفت این گروه از صنایع پیشرو بوده و خودرویی‌ها نیز کماکان در چشم بازار قرار خواهند گرفت. درواقع وضعیت به‌گونه‌ای شده که حتی تحلیلگران بنیادی که خرید سهام خودرویی برای آن‌ها جذابیتی ندارد، این صنعت را از گروه‌های لیدر بازار به شمار بیاورند.

شریعتی در پایان خاطرنشان کرد: بنابراین می‌توان گفت تا زمانی که این دو گروه با همین حجم معاملات به‌پیش بروند، می‌توانند شرایط بهتری را تجربه کنند. همچنین به نظر می‌رسد سقف بازار امروز نسبت به‌روز گذشته کمی بالاتر خواهد رفت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: