کد خبر : ۲۵۷۷۷۶
در گفتگو با بورس نیوز مطرح شد:
۱۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۰
با تثبیت شرایط فعلی، ورود مناسب نقدینگی و عرضه‌های اولیه با قیمت مناسب یعنی ارزان‌تر از سایر سهم‌ها، می‌توان به افزایش رشد بازار امیدوار شد.

بورس، آماده پذیرش عرضه‌های اولیه

محمد رضانژاد مدیر تحلیل سبدگردان آرمان اقتصاد در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص عرضه‌های اولیه بازار مطرح کرد: با توجه به ورود نقدینگی که از اواخر سال گذشته به وجود آمده و همچنان ادامه دارد، می‌توان گفت درصورتی‌که این عرضه‌ها بتوانند با قیمت مناسب وارد بورس شوند، در افزایش تنوع صنایع، شرکت‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها نیز تأثیر بسزایی خواهند داشت.


بیشتر بخوانید: نیمه دوم ۱۳۹۸ تکرار خواهد شد


وی در ادامه افزود: در این راستا باید شرایط مقطعی در بورس لحاظ شود تا عرضه‌های اولیه منجر به افزایش قیمت و ایجاد جو منفی نشوند. درواقع اگر این عرضه‌ها در شرایط فعلی صورت بگیرد، ورود نقدینگی و افزایش حجم معاملات قابل پیش‌بینی خواهد بود؛ بنابراین می‌توان گفت در کل این اقدام مشکلی ندارد؛ اما اگر در شرایط متشنج بازار سرمایه صورت بگیرد، باعث ایجاد جو منفی می‌شود.

رضانژاد در پایان خاطرنشان کرد: درنهایت با تثبیت شرایط فعلی، ورود مناسب نقدینگی و عرضه‌های اولیه با قیمت مناسب یعنی ارزان‌تر از سایر سهم‌ها، می‌توان به افزایش رشد بازار امیدوار شد که در غیر این صورت منجر به آسیب بورس خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سهامداران

سهامداران "زگلدشت" آماده باشند

شرکت کشت و دام گلدشت نمونه اصفهان از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
اقدام به افزایش سرمایه

اقدام به افزایش سرمایه "ثمسکن" در مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت گروه سرمایه گذاری مسکن در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸برگزار خواهد شد.
سهامداران

سهامداران "فباهنر" با هم دیدار می کنند

مجمع عمومی عادی شرکت صنایع مس شهید باهنر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۰ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: