بورس‌نیوز، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
شنبه ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۸
بازار فولاد در بورس کالا را بدون برخورد قهری متعادل کردیم
وزیر صمت گفت: در مجموع، ۲۶ عدد ابزار را طراحی کردیم که از این تعداد، نزدیک به ۲۰ عدد را در بورس کالا اجرایی کردیم که این مسئله باعث شد تا بدون آنکه محیط کسب و کار بهم بریزد و برخورد قهری کنیم، بازار فولاد تنظیم شود.
کد خبر : ۲۵۷۸۲۶

فولاد+بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، سیدرضا فاطمی امین، وزیرصمت اظهار کرد: دولت سیزدهم دولتی مردمی است و این دولت بین مردم و مسئول تفکیک قائل نمی‌شود، در واقع تکلیف مسئولان در این دولت بیشتر شده است.وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص دیدار با مردم و شنیدن دغدغه‌های آن‌ها در خلال این راهپیمایی نیز بیان کرد: مردم مسائل مختلفی را در حوزه‌های گوناگون ازجمله معیشتی، بازار، خودرو و.. بیان کردند که رسیدگی به آن‌ها در اولویت کاری دولت قرار دارد.

فاطمی امین توضیح داد: یک بار در سال ۱۳۷۴ و بار دیگر در سال ۱۳۹۰ تورم بالا در کشور اتفاق افتاده بود، اما چالش کنونی ما این است که از سال ۱۳۹۷ یعنی پنج سال پیش تاکنون تورم بالا بوده و تداوم این تورم فشار مضاعفی را به مردم وارد کرده است.

وی تصریح کرد: برای کنترل و بهبود این شرایط برنامه‌ریزی‌های لازم انجام‌شده و اقدامات خوبی در مجموعه دولت در حال انجام است.

در ادامه، وزیر صمت در خصوص پیرامون تنظیم گری موفق بازار فولاد بیان کرد: کاری که اتفاق افتاد این بود که ما قواعدی را در بورس کالا پیاده سازی کردیم که باعث شد تا رفتار فعالان اقتصادی تنظیم شود، مثلا یکی از موضوعات این بود که باید تمامی محصولات فولادی در بورس عرضه شود و اگر یک بخشی در بورس عرضه شود و بخش دیگر عرضه نشود، عرضه از تقاضا کمتر می‌شود و قیمت افزایش پیدا می‌کند.

فاطمی امین گفت: یکی از ابزار‌های دیگر موضوع عرضه تلفیقی بود و در مجموع، ۲۶ عدد ابزار را طراحی کردیم که از این تعداد، نزدیک به ۲۰ عدد را در بورس کالا اجرایی کردیم که این مسئله باعث شد تا بدون آنکه محیط کسب و کار بهم بریزد و برخورد قهری کنیم، بازار فولاد تنظیم شود.

اشتراک گذاری :
ارسال نظر