کد خبر : ۲۵۷۹۱۶
در معاملات روز جاری؛
۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۳
بهای معاملات نفت برنت یک دلار و ۲۱ سنت معادل ۱.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۰۵ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت +بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانی‌ها نسبت به کندی رشد اقتصادی چین که نگرانی‌ها نسبت به اختلالات عرضه را تحت الشعاع قرار داد، کاهش پیدا کرد.بهای معاملات نفت برنت یک دلار و ۲۱ سنت معادل ۱.۱ درصد کاهش پیدا کرد و به ۱۰۵ دلار و ۹۳ سنت در هر بشکه رسید. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت با ۹۹ سنت معادل یک درصد کاهش، به ۱۰۳ دلار و ۷۰ سنت در هر بشکه رسید. بازار‌ها در ژاپن، هند و سراسر جنوب شرقی آسیا روز دوشنبه به مناسبت تعطیلات عمومی، بسته بودند.

قیمت‌ها پس از انتشار آماری که نشان داد فعالیت کارخانه‌ای در چین که دومین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین واردکننده نفت در جهان است، به دلیل قرنطینه‌های کرونایی، برای دومین ماه متوالی رشد منفی پیدا کرده و به پایین‌ترین رکورد از فوریه سال ۲۰۲۰ رسیده است، کاهش پیدا کردند.

توبین گوری، تحلیلگر کالا‌های بانک کامن ولث در یادداشتی نوشت: کندی به این حد هنگامی که چین با حباب مسکن و نگرانی‌ها نسبت به مداخلات دولتی فزاینده روبروست، احتمالا مسئله مهمی برای بازار‌های کالا و اقتصاد جهانی خواهد بود.

در بخش عرضه، شرکت ملی نفت لیبی روز یکشنبه اعلام کرد فعالیت‌ها در پایانه نفتی زیتونیه را موقتا ازسرمی گیرد تا ذخایر نفت در مخازن نگهداری را کاهش داده و از وقوع فاجعه زیست محیطی قریب الوقوع جلوگیری کند.

شرکت ملی نفت لیبی اواخر آوریل در پی اعتراضات سیاسی که باعث توقف فعالیت شماری از تاسیسات نفتی شده بود، برای ارسال محموله‌ها در زیتونیه وضعیت فورس ماژور اعلام کرده بود.

اما عاملی که مانع کاهش بیشتر قیمت‌ها شد، تمایل اتحادیه اروپا به ممنوعیت واردات نفت روسیه تا پایان سال بود.

حدود نیمی از ۴.۷ میلیون بشکه در روز صادرات نفت روسیه به اتحادیه اروپا می‌رود و این کشور عامل تامین یک چهارم از نفت اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۰ بود.

در حالی که کشور‌های غربی خرید نفت روسیه را محدود کرده اند، تاثیر این تحریم‌ها روی عرضه جهانی چندان آشکار نشده است، زیرا هند محموله‌های نفت روسیه را با قیمت پایین‌تری خریداری می‌کند.

تحلیلگران بانک رویال کانادا برآورد کردند واردات نفت خام هند از روسیه از کمتر از ۱۰۰ هزار بشکه در روز در سال ۲۰۲۱ به ۸۰۰ هزار بشکه در روز در آوریل صعود کرد و انتظار می‌رود تا زمانی که واشنگتن تحریم‌های ثانویه را وضع نکرده است، هند به افزایش واردات از روسیه ادامه دهد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: