کد خبر : ۲۵۸۰۹۹
در معاملات روز جاری؛
۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۵
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۷ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۱۱۱ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید.

قیمت نفت +بورس نیوز

به گزارش بورس نیوز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۷ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۱۱۱ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسید.قیمت نفت در معاملات اولیه امروز در آسیا کاهش یافت. سرمایه‌گذاران منتظر نتیجه مذاکرات اتحادیه اروپا در مورد تحریم نفت روسیه هستند که عرضه جهانی نفت را کاهش خواهد داد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۷ سنت معادل ۰.۶ درصد کاهش به ۱۱۱ دلار و ۷۲ سنت در هر بشکه رسیده‌است. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۷۵ سنت معادل ۰.۷ درصد کاهش ۱۰۹ دلار و ۲ سنت معامله می‌شود.

هر دوی این شاخص‌های نفتی در هفته گذشته به‌خاطر نگرانی در مورد عرضه نفت پس‌از پیشنهاد اتحادیه اروپا برای تحریم نفت روسیه کاهش یافتند. این پیشنهاد باید به تأیید جمعی کشور‌های عضو این اتحادیه برسد.

معاون نخست‌وزیر بلغارستان هفته گذشته گفت اگر نتوانند از این تحریم‌های نفتی معافیت بگیرند، کشورش تحریم نفت روسیه را وتو خواهد کرد.

کمیسیون اروپا در روز جمعه تغییراتی در طرح تحریم نفت روسیه اعمال کرد و به مجارستان، اسلواکی و جمهوری چک فرصت بیشتری برای تغییر منابع عرضه انرژی داد.

این مذاکرات در روز سه‌شنبه هم ادامه خواهد داشت و بلغارستان اعلام کرده اگر برخی کشور‌ها می‌توانند فرصت‌های جدیدی داشته باشند، این کشور هم خواستار این معافیت‌ها و زمان بیشتر است.

بازار‌های مالی دنیا همچنین تحت تاثیر نگرانی در مورد افزایش نرخ بهره در آمریکا، رکود احتمالی و کند شدن روند رشد اقتصاد جهان به‌خاطر قرنطینه‌های کرونایی چین هستند. چین دومین اقتصاد بزرگ دنیاست.

دراین‌بین، عربستان قیمت نفت خام خود را برای آسیا و اروپا برای تحویل در ماه ژوئن پایین آورده‌است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: