کد خبر : ۲۵۸۲۱۵
عضو‌ هیات رئیسه مجلس در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:
۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
تخلف در بازار بورس باعث فراهم آمدن بستر تخلف در سایر حوزه های اقتصادی می شود. مجلس دربحث برخورد با متخلفان بازار سرمایه بسیار جدی است و در همین رابطه نیز تحقیق و تفحصی در حال انجام است.

ضرورت حمایت مالی از سوت زنی برای تداوم کارشان

به گزارش بورس نیوز، برای اولین بار در شبکه اقتصادی کشور "سوت‌زن‌ها" از سازمان بورس جایزه گرفتند. در دوره مدیریت جدید سازمان بورس، قرار بر این شد که گزارشگران تخلفات یا همان سوت‌زن‌ها بین ۱۰ تا ۳۰ درصد از مبلغ جریمه را به عنوان جایزه گزارش تخلف دریافت کنند.سازمان بورس از طریق اداره دیده‌بان سلامت به آدرس dideban.seo.ir آماده دریافت گزارش تخلفات در حوزه ناشران، بازار، نهادهای مالی و فضای مجازی از مردم است.

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با بورس نیوز در واکنش به سوت زنی در بورس بیان کرد: سوت زنی در بورس بحث نظارت همگانی را جدی و پررنگ کرده است و البته نیاز است سوت زنان در بورس مورد حمایت قانونی و مالی قرار گیرند که کارشان تداوم داشته باشد.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: در اوایل انقلاب با همین نظارت همگانی و اطلاعاتی که جمعیت ۳۶میلیون نفری می دادند توانستیم فتنه ها علیه امنیت کشور و نفاق را شکست دهیم.در همین مباحث اقتصادی امروز هم در بحث بازار سرمایه ، احتکار و رانت می توانیم به کمک سوت زنان موفق عمل کنیم و فاسدان را افشا و مورد برخورد قرار دهیم.
حاجی دلیگانی تاکید کرد: سوت زنی در بورس از هر مسئله غیرشفافی که اتفاق می افتد و سواستفاده مدیران و اعضا شورا جلوگیری می کند. کسانی که در بورس در جهت احتکار حرکت می کنند و کالایی را در حد کلان خریداری می کنند و بعد بقیه رقبا را از صحنه خارج می کنند و در خرده فروشی ها با قیمت گزاف می فروشند با اقدام سوت زنان افشا می شوند.
وی همچنین با تاکید بر لزوم برخورد با متخلفان در بازار بورس گفت: تخلف در بازار بورس باعث فراهم آمدن بستر تخلف در سایر حوزه های اقتصادی می شود. مجلس دربحث برخورد با متخلفان بازار سرمایه بسیار جدی است و در همین رابطه نیز تحقیق و تفحصی در حال انجام است.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
آغاز پرداخت سود

آغاز پرداخت سود "وایرا" از نیمه شهریورماه

شرکت سرمایه گذاری صنایع ایران از زمانبندی پرداخت سود به سهامداران خبر داد.

"آبادا" به مجمع می رود

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت تولید نیروی برق آبادان در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می شود.
آماده باش

آماده باش "خچرخش" برای مجمع

مجمع عمومی فوق العاده شرکت چرخشگر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۷ برگزار می‌شود.

"دسبحان" دست به جیب می شود

شرکت سبحان دارو از زمان پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: