کد خبر : ۲۵۸۲۴۳
در معاملات روز جاری؛
۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۹
بهای معاملات نفت برنت با چهار دلار و ۱۰ سنت معادل ۳.۸ درصد افزایش، در ۱۱۱ دلار و ۵۵ سنت در هر بشکه بسته شد.

افزایش ۴ دلاری قیمت نفت/ نفت ۱۱۱ دلار شد

به گزارش بورس نیوز، بهای معاملات نفت برنت با چهار دلار و ۱۰ سنت معادل ۳.۸ درصد افزایش، در ۱۱۱ دلار و ۵۵ سنت در هر بشکه بسته شد.بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با چهار دلار و ۳۶ سنت معادل ۴.۱ درصد افزایش، در ۱۱۰ دلار و ۴۹ سنت در هر بشکه بسته شد. این بالاترین قیمت نهایی وست تگزاس اینترمدیت از ۲۵ مارس و سومین رشد هفتگی متوالی این شاخص بود. نفت برنت برای نخستین بار در سه هفته اخیر، با کاهش هفتگی روبرو شد.

بهای معاملات بنزین آمریکا پس از این که ذخایر بنزین هفته گذشته برای ششمین هفته متوالی کاهش پیدا کرد، به بالاترین رکورد همه زمان‌ها رسید.

رابرت یاوگر، مدیراجرایی شرکت معاملات انرژی در شرکت میزوهو در این باره گفت: از مارس ذخایر بنزین آمریکا رشد نکرده است و تقاضا برای بنزین با آغاز فصل رانندگی تابستانی در تعطیلات روز یادبود آمریکا، افزایش پیدا خواهد کرد.

انجمن خودروی آمریکا اعلام کرد قیمت جایگاه‌های سوخت روز جمعه به ۴.۴۳ دلار در هر گالن برای بنزین و ۵.۵۶ دلار برای دیزل صعود کرد.

قیمت‌های نفت تحت تاثیر احتمال ممنوعیت واردات نفت روسیه به اتحادیه اروپا و محدود شدن عرضه از یک سو و نگرانی‌ها نسبت به شیوع دوباره پاندمی کووید و متاثر شدن تقاضای جهانی برای سوخت از سوی دیگر، نوسان پیدا کرده‌اند.

لوییس دیکسون، تحلیلگر ریستاد انرژی در این باره گفت: اگر تحریم اتحادیه اروپا علیه نفت روسیه اجرا شود، ممکن است سه میلیون بشکه در روز نفت روسیه از بازار حذف شود و جریان تجارت جهانی تغییر کرده و باعث وحشت و نوسان شدید قیمت‌ها در بازار شود.

مسکو هفته گذشته شرکت‌های انرژی اروپایی متعددی را هدف تحریم قرار داد و نگرانی‌ها نسبت به وضعیت عرضه را تجدید کرد.

در چین، مقامات وعده دادند از اقتصاد حمایت خواهند کرد و مقامات شهری گفتند محدودیت‌های رفت و آمد در شانگ‌های کاهش پیدا خواهد کرد و فروشگاه‌ها ماه جاری باز می‌شوند. ادوارد مویا، تحلیلگر ارشد بازار در شرکت OANDA گفت: قیمت‌های نفت تحت تاثیر خوش بینی به عدم وخیم شدن وضعیت کرونا در چین و بهبود دارایی‌های پرریسک، صعود کردند.

بازار‌های سهام جهانی پس از یک هفته معاملات پرنوسان، صعودکردند و شاخص‌های سهام در آمریکا و اروپا را بالاتر بردند.

عاملی که قیمت‌های نفت را هفته گذشته تحت فشار قرار داد، رشد نرخ تورم و افزایش نرخ‌های بهره آمریکا بود که ارزش دلار را بالاتر برد.

اتحادیه اروپا اعلام کرد پیشرفت کافی برای ازسرگیری مذاکرات هسته‌ای با ایران صورت گرفته است. با این حال آمریکا ضمن تمجید از تلاش‌های اتحادیه اروپا، اعلام کرد هنوز هیچ توافقی حاصل نشده است.

بر اساس گزارش رویترز، تحلیلگران اظهار کردند: توافق با ایران می‌تواند یک میلیون بشکه در روز به عرضه نفت در بازار جهانی اضافه کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

کدام شرکت‌ها تا پایان آبان‌ماه به مجمع می‌روند؟

شرکت‌ها در این بازه زمانی گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

مجامع این ۲۰ شرکت را زیر نظر داشته باشید!

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع

تقسیم سود ۵۰ تومانی در مجمع "فارس"

این شرکت در پایان سال مالی خود میزان درآمدی که از خود بر جای گذاشته ۵۲ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان بود که در مقایسه با سال مالی گذشته با افزایش ۳۴ درصدی همراه بوده است.
مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

مجامعی که در ۲ روز آینده برگزار می‌شوند

شرکت‌ها در این تاریخ گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهم‌تر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

تا پایان هفته کدام شرکت ها به مجمع می روند؟

شرکت‌ها در این تاریخ‌ها گزارش عملکرد پایان سال مالی خود را برای سهامداران خود تشریح خواهند کرد و از همه مهمتر میزان سود تقسیمی هر سهم نیز در این مجامع به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: