کد خبر : ۲۵۸۲۷۶
در پیش‌بینی امروز بازار سرمایه مطرح شد:
۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۵
می‌توان گفت تقاضا در بازار دیگری وجود ندارد، چراکه در بازار‌های رقیب مانند مسکن نیاز به حجم زیادی از نقدینگی بوده و یا در صنعت خودرو دلار ۳۰ هزارتومانی را پیش‌خور کرده است.

جذب تقاضا توسط بازار سرمایه

محمدرضا قاسمی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، اظهار کرد: در حال حاضر اخبار متناوبی در اقتصاد وجود داشته که در این راستا می‌توان گفت بازار در روند متعادل رو به مثبتی قرار خواهد گرفت. درواقع مثبتی که روز گذشته در بازار خورده شد، امروز کاهش‌یافته و با پیش‌خور شدن برخی سهم‌ها، صنایع بزرگ به‌خصوص در گروه فولادی و پالایشی به شاخص هم‌وزن نزدیک‌تر می‌شوند.


بیشتر بخوانید: سبز کمرنگ در بورس امروز


وی با اشاره به حجم معاملات اضافه کرد: در حال حاضر می‌توان گفت تقاضا در بازار دیگری وجود ندارد، چراکه در بازار‌های رقیب مانند مسکن نیاز به حجم زیادی از نقدینگی بوده و یا در صنعت خودرو دلار ۳۰ تومانی را پیش‌خور کرده است. از طرفی رمزارز‌ها باوجود ورود نقدینگی‌های کوچک، با منفی زیادی روبه‌رو شدند؛ بنابراین تقاضا به بازار سرمایه روی آورده و درنتیجه منجر به ایجاد فضای مثبت خواهد شد.

قاسمی در پایان گفت: از سوی دیگر، به نظر می‌رسد تقاضا همچنان به عرضه فشار آورده و درواقع به دنبال اصلاح زمانی و قیمتی است؛ بنابراین می‌توان دریافت سهم‌های ریال محور به سمت روند مثبت رفته و با تورم پیش‌بینی شده ۳۰ الی ۳۵ درصدی، بازار سرمایه از سایر بازار‌ها متمایز خواهد شد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
سوددهی

سوددهی "زمگسا" از تابستان تا زمستان

شرکت کشاورزی و دامپروری مگسال از برنامه زمانبندی سود به سهامداران خبر داد.

"تنوین" آماده پرداخت سود شد

شرکت تامین سرمایه نوین از پرداخت سود به سهامداران خبر داد.
صدای زنگ مجمع

صدای زنگ مجمع "دلر" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت داروسازی اکسیر در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۱۶برگزار می‌شود.

"دتولید" در تدارک برگزاری مجمع شد

مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت داروسازی تولید دارو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۸ برگزار می‌شود.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: