کد خبر : ۲۵۸۵۴۵
در گفتگو با بورس نیوز مطرح شد:
۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
در حال حاضر نکات مثبتی در گروه‌های خودرویی و بانکی دیده می‌شود که به نظر می‌رسد با وقوع این اتفاق موردتوجه بازار سرمایه قرار بگیرند.

توافق برجام؛ به نفع بانک و خودرو

مهران کاویانی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز، در خصوص احتمال توافق برجام بیان کرد: در حال حاضر نکات مثبتی در گروه‌های خودرویی و بانکی دیده می‌شود که به نظر می‌رسد با وقوع این اتفاق موردتوجه بازار سرمایه قرار بگیرند. از طرفی به‌احتمال‌زیاد در میان‌مدت و بلندمدت شرکت‌های صادراتی موردبررسی قرار خواهند گرفت، چراکه کاهش دلار در روان شدن معاملات صادراتی تأثیر بسزایی دارد.

وی در ادامه افزود: همچنین پس از تکانه‌های اولی که در صنعت خودرو و بانکی صورت بگیرد، احتمالاً در برخی شرکت‌های خصوصی این ۲ حوزه جو مثبتی حاکم خواهد شد؛ بنابراین با توجه به نتایج دوره قبل برجام می‌توان گفت بازار سرمایه در میان‌مدت و بلندمدت وارد وضعیت رکودی می‌شوند. پس‌ازآن شرکت‌هایی با P/E مناسب و درحال‌توسعه موردتوجه بازار قرار می‌گیرند.


بیشتر بخوانید: وای اگر تصمیم سخت رئیس جمهور، جراحی ناگهانی نظام بانکی باشد...


این کارشناس بازار در اشاره به شایعه گرانی نرخ حامل‌های انرژی گفت: در حال حاضر شایعاتی در خصوص گران شدن بنزین و گازوئیل و همچنین در حوزه عرضه گاز و برق صورت گرفته است. با توجه به نوع سبک خبر‌های منتشرشده می‌توان گفت به‌احتمال‌زیاد در بخش‌های انرژی، نفت، بنزین و یا گازوئیل شاهد گرانی خواهیم بود.

کاویانی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به اینکه مالکیت اکثر شرکت‌های خصوصی به دست دولت بوده، ارزش بیشتر بازار نیز توسط آن‌ها احاطه‌شده است. همچنین در خصوص حامل‌های انرژی می‌توان گفت با توجه به اثرات تورمی و هزینه‌های حمل‌ونقل که حامل‌های انرژی برای شرکت‌ها دارد، برای بازار سرمایه قابل‌بررسی خواهد بود. البته لازم به ذکر بوده که از دید کاهش سود احتمالی، بررسی برای بازار سخت‌تر می‌شود.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: