کد خبر : ۲۵۸۶۱۵
در گزارش عملکردی دو ماهه ابتدایی سال جاری؛
۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۷
ارزش معاملات بازار قرارداد‌های آتی در دو ماهه نخست سال جاری به بیش از ۱۹۴۸ میلیارد تومان رسید که از این میزان ۷۹۳ میلیارد تومان مربوط به اردیبهشت بود.

ارزش معاملات بازار قرارداد‌های آتی حدود ۲ همت شد

به گزارش بورس نیوز، ارزش معاملات بازار قرارداد‌های آتی در دو ماهه نخست سال جاری به بیش از ۱۹۴۸ میلیارد تومان رسید که از این میزان ۷۹۳ میلیارد تومان مربوط به اردیبهشت بود. حجم این معاملات نیز از ابتدای سال تا پایان اردیبهشت به ۴۳۱ هزار و ۴۹۹ قرارداد رسید که ۱۶۳ هزار و ۹۸۶ قرارداد آن متعلق به اردیبهشت بود.در جریان معاملات اردیبهشت، تعداد ۱۴۱ هزار و ۸۵۳ قرارداد آتی زعفران نگین منعقد شد و ارزش بیش از ۵۸۷ میلیارد و ۷۵۵ میلیون تومانی برای آن به ثبت رسید.

زعفران نگین با این عملکرد معاملاتی و کسب سهم ۸۷ و ۷۴ درصدی از حجم و ارزش کل قرارداد‌های منعقده در ماهی که گذشت، توانست مقام اول معاملات را در هر دو متغیر از آن خود کند. معامله گران این تعداد قرارداد را در ۴ سررسید اردیبهشت، تیر، شهریور و آبان ۱۴۰۱ منعقد کردند.

انعقاد ۱۸ هزار و ۴۵۲ قرارداد آتی صندوق طلا نیز ارزش بالغ بر ۱۹۸ میلیارد و ۲۵۷ میلیون تومانی را در بازار به ثبت رساند. قرارداد‌های مذکور ۱۱ درصد از حجم کل و ۲۵ درصد از ارزش کل معاملات را رقم زدند تا این دارایی پایه و در سه سررسید خرداد، مرداد و مهر ۱۴۰۱ رتبه دوم معاملات ماهانه را به دست آورد.

در دو سررسید تحویل خرداد و مرداد ماه امسال نیز ۳۶۸۱ قرارداد آتی نقره در بازار منعقد شد و ارزش تقریبی ۷ میلیارد و ۶۰۴ میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: