کد خبر : ۲۵۸۷۴۷
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران اعلام کرد:
۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷
معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: با هماهنگی انجام شده با بورس کالا، از این پس سعی خواهیم کرد عمده خرید کالا‌های مورد نیاز پروژه‌های شهرداری تهران را از طریق بورس کالا تامین کنیم.

عمده خرید کالا‌های پروژه های شهرداری تهران از طریق بورس کالا

به گزارش بورس نیوز، ابوالفضل فلاح، معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران اظهار کرد: با هماهنگی انجام شده با بورس کالا، از این پس سعی خواهیم کرد عمده خرید کالا‌های مورد نیاز پروژه‌های شهرداری تهران را از طریق بورس کالا تامین کنیم.وی با تاکید بر اینکه خرید از بورس کالا، بستری شفاف در اقتصاد به شمار می‌رود، گفت: مسیر خرید از بورس کالا به صورت مستمر ادامه خواهد داشت و علاوه بر شفافیت، سلامت و صرفه‌جویی، باعث حذف واسطه‌ها خواهد شد و در نتیجه موجب کاهش چشمگیر هزینه تمام شده جهت اجرای پروژه‌ها است.

به گفته وی این اقدام بهترین اتفاق برای شهر و شهرداری تهران خواهد بود که بتواند با منابع خود، حداکثر بهره‌وری و پیشرفت برنامه‌ها را محقق کند.

رئیس کمیسیون مالی و اقتصاد شهری مجمع شهرداران کلانشهر‌ها تصریح کرد: در راستای تاکید مدیریت شهری کلانشهر تهران، مبنی بر شفافیت در معاملات در شهرداری تهران، برای نخستین بار خرید، از بورس کالا با همکاری سرمایه گذاری شهر صورت پذیرفت.

فلاح گفت: مرحله نخست در اسفند سال ۱۴۰۰، قیر به میزان ۱۹۰۰ تن و میلگرد به میزان ۵۰۶ تن جهت تکمیل پروژه‌های عمرانی شهرداری تهران خریداری شد.

وی افزود: در مرحله دوم بیش از ۷ هزار تن قیر خریداری و تحویل سازمان مهندسی و عمران شهرداری تهران شد؛ همچنین خرید‌های بعدی نیز با توجه به نیاز این سازمان در دست اقدام است.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، شفافیت بیشتر، امکان رصد قیمت ها، حذف واسطه ها، تضامین فروشندگان نزد سازمان بورس جهت الزام تحویل کالا، جریمه فروشندگان در صورت تاخیر در تحویل و امکان خریداری به صورت اعتباری و مدت دار را از جمله مزایای خرید از بورس کالا عنوان کرد.

رئیس کمیسیون مالی و اقتصاد شهری مجمع شهرداران کلانشهر‌ها در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره سامانه «سادا» (سامانه جامع اموال دستگاه‌های اجرایی) گفت: نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای دستگاه‌های اجرایی را مکلف کردند اطلاعات ساختمان‌ها، فضا‌های اداری و غیراداری، املاک و سایر اموال و دارایی‌های غیرمنقول خود را در سامانه جامع اموال دستگاه‌های اجرایی (سادا) ثبت و تکمیل کنند.

 

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: