بورس‌نیوز(بورس‌خبر)، قدیمی ترین پایگاه خبری بازار سرمایه ایران

      
سه‌شنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۸
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس از رئیس دیوان محاسبات کشور درخواست رسیدگی به پرونده بازنشستگی مدیرعامل بانک مسکن را داده است.
کد خبر : ۲۵۸۸۵۴
نویسنده :
مینا علیزاده

دیوان محاسبات به پرونده بازنشستگی مدیرعامل بانک مسکن ورود کند

به گزارش بورس نیوز، علیرضا نظری، عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات، با اشاره به اهمیت نقش نظارتی مجلس، یادآور شد: طبق گزارشات و مدارک واصله، مدیرعامل فعلی بانک مسکن به عنوان یکی از بانک‌های مهم متعلق به دولت جمهوری اسلامی ایران و بیت المال، علی رغم گذشت موعد بازنشستگی (پایان ۳۵ سال فعالیت) همچنان در این مسند حضور دارد.

وی چنین اقدامی را بر خلاف تاکیدات و دستورات صریح ماده ۱۰۳ قانون مدیریت خدمات کشوری و مصداق تصرف غیرقانونی در وجوه دولتی و عمومی توصیف کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی با اشاره به نقش مهم بانک مسکن در تحقق اهداف و وعده‌های اعلام شده به مردم مبنی بر تامین مسکن مورد نیاز، از رییس دیوان محاسبات به عنوان ریاست بازوی نظارتی مجلس شورای اسلامی خواسته است ضمن بررسی این موضوع به صورت فوری و جدی، نتایج را به وی و سایر نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی اعلام کند.

نماینده مردم خمین در خانه ملت، از رئیس دیوان محاسبات درخواست کرده در صورت مشاهده هرگونه تخلف در انتصاب یا ابقاء نامبرده، مقامات دولتی ذی ربط مورد پیگرد و تذکر این دیوان قرار بگیرند.

اشتراک گذاری :
اخبار مرتبط
ضرورت حمایت از تولید خودروهای سنگین در کشور
یک نماینده مجلس در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:

ضرورت حمایت از تولید خودروهای سنگین در کشور

رانت و فساد، ثمره اجرای طرح قیر تهاتری
یک عضو کمیسیون انرژی مجلس در گفتگو با بورس نیوز تاکید کرد:

رانت و فساد، ثمره اجرای طرح قیر تهاتری

ارسال نظر