کد خبر : ۲۵۸۹۲۴
رئیس انجمن صنفی صنعت تایر:
۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۸
رئیس انجمن صنفی صنعت تایر گفت: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید انجمن تولید‌کنندگان تایر درخواست ۷۰ درصدی افزایش قیمت تایر را از سازمان حمایت داشت که سازمان حمایت بالاخره پس از بررسی‌های لازم با افزایش ۳۰ درصدی قیمت تایر موافقت کرد.

قیمت تایر 30 درصد افزایش یافت

به گزارش بورس نیوز، حمیدرضا عبدالمالکی، رئیس انجمن صنفی صنعت تایر در خصوص افزایش قیمت تایر اظهار کرد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید انجمن تولید‌کنندگان تایر درخواست ۷۰ درصدی افزایش قیمت تایر را از سازمان حمایت داشت که سازمان حمایت بالاخره پس از بررسی‌های لازم با افزایش ۳۰ درصدی قیمت تایر موافقت کرد. رئیس انجمن صنفی صنعت تایر افزود: قیمت لاستیک سواری از آذرماه ۹۹ تاکنون هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته و این مساله باعث شده بود تا کل صنعت تایر زیان ده شود و اغلب تولید‌کنندگان در دو ماه اخیر زیان ده شده بودند.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به نرخ نهاده‌های تولید و همچنین افزایش ۵۷ درصدی حقوق و دستمزد که قیمت تمام شده ما را به میزان ۸ درصد افزایش داده است پیشنهاد افزایش ۷۰ درصدی قیمت تایر را به سازمان حمایت اعلام کردیم و اسناد و مدارک لازم را نیز بابت این قضیه به این سازمان حمایت شد که طبق بررسی‌های انجام شده توسط سازمان حمایت از اسناد و مدارک ارائه شده بالاخره این سازمان به صورت ضمنی با افزایش ۳۰ درصدی قیمت تایر موافقت کرد.

عبدالمالکی با بیان اینکه افزایش ۳۰ درصدی قیمت تایر در روز‌های اخیر اعمال شده است، گفت: افزایش قیمت تایر قطعی شده و طی دو - سه روز آینده بر اساس اسناد و مدارکی که به سازمان حمایت ارائه می‌شود این سازمان قیمت‌های جدید را بر روی سامانه ۱۲۴ درج می‌کند.

وی بیان کرد: تنش اوکراین و روسیه موجب افزایش قیمت انرژی در جهان شد و همین موضوع باعث افزایش قیمت تایر شده است.

رئیس انجمن صنفی صنعت تایر با بیان اینکه قیمت وارداتی تایر بالاتر از قیمت داخلی است، گفت: برای تولیدکنندگان تایر چاره‌ای جز افزایش قیمت وجود نداشت، زیرا همانطور که اشاره شد تولید با زیان مواجه است و تولید‌کنندگان در صورت عدم افزایش قیمت هر چقدر بیشتر تولید کنند زیان بیشتری متحمل می‌شوند بنابراین افزایش قیمت تایر در شرایط فعلی ضروری بود و امیدواریم که قیمت نهاده‌های تولید ثابت بماند تا دیگر تاثیری بر قیمت تایر نداشته باشد.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: