کد خبر : ۲۵۹۰۵۳
فردین آقا بزرگی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با بورس نیوز مطرح کرد:
۱۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۰
تکنیکالیست‌ها معتقدند شاخص یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحدی یک سطح مقاومتی بسیار پرقدرت دارد، اما سایر تحلیل گران معتقدند بازار به سرعت رو به افزایش خواهد بود.

وضعیت برجام و آثار حذف ارز ترجیحی از نقاط مبهم بازار


فردین آقا بزرگی، مدیرعامل سبدگردان نیکان در گفتگو با بورس نیوز اظهار کرد: یکی از نقاط مبهم بازار سرمایه در روز‌های پیش رو وضعیت برجام است و فاکتور موثر دیگر نیز اثرات حذف ارز ترجیحی است.این کارشناس بازار سرمایه در ادامه خاطرنشان کرد: با این که وضعیت بازار سرمایه در روز‌های گذشته وضعیت مبهم با چاشنی روند نزولی بوده است، اما باید گفت از ابتدای سال جاری تا کنون شاخص هم وزن ۲۵ درصد و شاخص کل ۱۴ درصد بازدهی داشته است. این نشان دهنده این است که اگر متغیر‌های اقتصادی و ریسک‌های حاشیه‌ای بازار در روند ثبات و بدون تغییر باشند، بازار می‌تواند در مسیر صعود قرار بگیرد.

وی ادامه داد: برخی تحلیلگران تکنیکالیست معتقدند شاخص به راحتی نمی تواند مقاومت یک میلیون ۶۰۰ هزارواحدی را پشت سر بگذارد. اما به نظر می‌رسد با مدیریت مناسب بازار، با کاهش میزان ریسک‌های حاشیه‌ای می‌توان شاهد بازار مثبتی بود به این دلیل که شاخص هم وزن نیز بازدهی مناسبی را در دو ماه گذشته داشته است.

آقابزرگی در ادامه در خصوص برگزاری چهاردهمین دوره نمایشگاه صنعت مالی بیان داشت: برگزاری نمایشگاه‌ها پیش زمینه ارتقا دانش مالی و توسعه و تعالی فرهنگ بازار سرمایه است و در واقع، یکی از ضرورت‌های لازم برای سرعت در پیشرفت تعال بازار سرمایه محسوب می‌شود.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: برگزاری چنین نشست‌های تخصصی می‌تواند برای تمامی علاقمندان در تمامی سطح آموزشی اعم از مبتدی و متوسط، ابزار مفیدی قلمداد شود. نمایشگاه به عنوان یک ابزار نوین ارتباطی می‌تواند کمک شایانی را در روند توسعه و رشد بازار سرمایه از طریق سرعت بخشیدن به روند آموزشی صحیح و بدون غرض ورزی، داشته باشد.

آقابزرگی با اشاره به هزینه سرمایه‌ای نمایشگاه گفت: باید از این قبیل رویداد‌ها در صنعت مالی استقبال شود و به آن‌ها به دید هزینه سرمایه‌ای نگاه کرد که در میان مدت و بلندمدت اثرات مفید خود را نشان میدهد. دوره‌هایی که در این دوره از نمایشگاه‌ها برگزار می‌شود میتواند با وضعیت فعلی بازار سرمایه حرکت کند و سهامداران و علاقمندان را نسبت به تمامی ریسک‌های موجود در بازار مثبت و منفی آشنا کند.

این کارشناس بازار سرمایه گفت: بها دادن به چنین فرصت‌هایی بهانه خوبی برای برطرف کردن نگرانی‌ها و دلخوری‌ها یا ایجاد طراوت و شادابی در بازار سرمایه است. حضور فعالان بازار سرمایه به خصوص در کنار هم به صورت اشتراکی و جمعی می‌تواند تا حدودی دلگرم کننده باشد. به این ترتیب، دغدغه فعالان بازار و افراد مبتدی برطرف شده و حضور قدرتمند شرکت‌ها و ناشران در این نمایشگاه می‌تواند توانمندی، بار علمی آن‌ها را به وضوح بیان کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: