کد خبر : ۲۵۹۲۴۵
رئیس کل بانک مرکزی:
۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۵
رئیس کل بانک مرکزی گفت: باید از صنعت پتروشیمی تشکر کنم که انصافا به عنوان دارندگان ارز در بازار عرضه‌های خوبی داشته اند و تعادل خوبی را رقم زده اند. از سوی دیگر به عنوان گروه پیشرو در عرضه ارز در بازار و سامانه نیما، نقش موثری را در تعادل بازار داشتند.

صالح آبادی

بورس نیوز: علی صالح آبادی، رئیس کل بانک مرکزی در خصوص نشست با صادرکنندگان محصولات پتروشیمی اظهار کرد: هماهنگی‌های خوبی بین مجموعه‌ها ایجاد شده و تصمیمات خوبی هم گرفته شد. یکی از جمله تصمیمات این بود که اجازه بدهیم به صادرکنندگان تا ارز را بر اساس مکانیزم عرضه و تقاضا عرضه کنند. این در حالی است که همه دوستانی که در جلسه دیروز بودند در این باره اتفاق نظر داشتند و این تصمیم گرفته شد و از امروز هم عملیاتی و اجرایی شد. خوشبختانه اثر خوبی هم در بازار داشته است.رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: صنعت پتروشیمی در واقع صنعت مهمی است و امروز صادرات قابل ملاحظه‌ای دارد. آمار امسال نشان می‌دهد که حجم فروش و ارزش صادرات نسبت به سال قبل، به طور قابل توجهی رشد داشته است.

صالح آبادی افزود: سال گذشته و امسال به گونه‌ای بوده که باید از صنعت پتروشیمی تشکر کنم که انصافا به عنوان دارندگان ارز در بازار عرضه‌های خوبی داشته اند و تعادل خوبی را رقم زده اند. از سوی دیگر به عنوان گروه پیشرو در عرضه ارز در بازار و سامانه نیما، نقش موثری را در تعادل بازار داشتند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: