در چهارمین سمینار متانول ایران؛
۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر گفت: در صورت اصلاح روند قیمت یوتیلیتی و گاز آمادگی حمایت از توسعه پایین دستی متانول را داریم.

حسینی

بورس نیوز: چهارمین سمینار متانول ایران در روز یکشنبه مورخ ۲۲ خردادماه سال ۱۴۰۱ با حضور مدیران عامل هلدینگ‌ها، مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شرکت‌ها و مدیران و متخصصان صنعت متانول در تهران برگزار گردید.

حسینی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر به عنوان یکی از سخنرانان این سمینار با مهم شمردن متانول به عنوان یکی از محصولات پتروشیمی با بررسی بازار‌های جهانی و ضریب تجارت پذیری و آینده بازار‌های نوظهور مصرف و تولید علی الخصوص در حوزه انرژی‌های تجدید پذیر و کاهش مصرف آتی سوخت ناشی از کاهش تولید موتور‌های بنزینی و‌دیزلی و همچنین لزوم توسعه تولید محصولات میانی جهت تولید مواد موردنیاز صنایع پلیمری و شیمیایی گفت توسعه هدفمند و متوازن صنعت پتروشیمی با هدف تامین نیاز مواد اولیه صنایع داخلی و همچنین ورود به بازار‌های جهانی می‌بایست بیش از پیش در دستور کار سیاست گذاران قرار گیرد.

وی با اشاره به مزیت دسترسی به متانول و انرژی نسبتا ارزان در کشور و چشم انداز جمعی تولید متانول تنها راه موفقیت را دیدگاه تهاجمی در ورود به بازار‌های صادراتی از طریق توسعه زنجیره ارزش پایین دستی متانول دانست.

حسینی

حسینی افزود: افزایش قیمت گاز هر چند در محدودیت‌های دولت در بودجه کشور قابل درک است لیکن توسعه زنجیره پایین دستی متانول با تغییر پارامتر‌های سرمایه گذاری عملا آرزویی دست نیافتنی است.

وی گفت: پیشنهاد اینجانب به بخش حکمرانی و تنظیم گری صنعت پتروشیمی بازنگری قیمت یوتیلیتی در اسرع وقت و تشویق سهامداران به توسعه پایین دستی زنجیره متانول با استفاده از فرمول‌های پلکانی حمایتی در قیمت گاز و یوتیلیتی علی الخصوص اکسیژن می‌باشد.

حسینی در پایان با برشمردن شرکت سرمایه گذاری غدیر به عنوان بزرگترین شرکت سرمایه گذاری چند رشته‌ای در ایران گفت: این شرکت به اتفاق سهامداران خود که مالک سهم عمده‌ای از ظرفیت تولید متانول کشور هستند آمادگی دارد تا در صورت اصلاح این روند از توسعه پایین دستی متانول حمایت نماید تا مدیون مردم و نسل‌های آینده در برابر تصمیمات ناگهانی و اقتضایی خود نگردیم.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: