کد خبر : ۲۵۹۳۱۴
رئیس کانون صرافان گفت:
۲۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۰
رئیس کانون صرافان گفت: از دو، سه روز گذشته که بحث خرید ارز صادرکنندگان به صورت نامحدود توسط صرافی‌ها اجرایی شده، قیمت ارز در بازار غیررسمی روند نزولی به خود گرفته است.

سلطانی زاده

بورس نیوز: کامران سلطانی‌زاده، رئیس کانون صرافان ایران با اشاره به آخرین وضعیت قیمت ارز در بازار غیررسمی کرد: از دو، سه روز گذشته که بحث خرید ارز صادرکنندگان به صورت نامحدود توسط صرافی‌ها اجرایی شده، قیمت ارز در بازار غیررسمی روند نزولی به خود گرفته است.

وی افزود: مردم نیز می‌توانند از صرافی‌ها ارز بخرند و این روند باعث شده که بازار غیررسمی به سمت صرافی‌ها سوق پیدا کند و به صورت موردی نیز ارز به همه تعلق می‌گیرد.

سلطانی‌زاده خاطرنشان کرد: در حال حاضر با عرضه ارز صادرکنندگان، عرضه نسبت به تقاضا افزایش یافته است و این موضوع موجب شده قیمت ارز شیب منفی بگیرد.

رئیس کانون صرافان ایران ادامه داد: قیمت ارز در دو روز گذشته از ۳۳ هزار و ۶۰۰ تومان به ۳۱ هزار و ۵۰۰ تومان در امروز کاهش داشته است.

وی تاکید کرد: در واقع قیمت ارز در دو روز ۲ هزار تومان کاهش یافته است و این روند نزولی ادامه‌دار خواهد بود. بانک مرکزی در ۱۳ روز آینده چند مصوبه خوب در دست دارد که اجرای آن‌ها نیز به ریزش قیمت دلار کمک می‌کند.

رئیس کانون صرافان ایران گقت: بانک مرکزی در تنظیم بازار ارز بسیار هوشمندانه عمل کرده، زیرا بدون استفاده از ذخایر ارزی خود و صرفا با تغییر یک بخشنامه توانسته است بازار را به سمت ریزش بیشتر هدایت کند.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: