کد خبر : ۲۵۹۳۷۹
درهفته گذشته رقم خورد؛
۲۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۸
هفته گذشته در بازار قراردادهای آتی، ۵۱ هزار قرارداد به ارزش بیش از ۴۷۶ میلیارد تومان منعقد شد که با افزایش ۷۵.۱۵ درصدی در حجم و ۱۱۹.۴ درصدی در ارزش معاملات همراه بود.

انعقاد ۵۱ هزار قرارداد آتی در زعفران نگین، صندوق طلا و نقره

بورس نیوز: در هفته‌ای که گذشت، ارزش معاملات بازار قرارداد‌های آتی در سه دارایی پایه زعفران نگین، صندوق طلا و نقره نزدیک به ۴۷۶ میلیارد و ۵۲۲ میلیون تومان و حجم این معاملات نیز به ۵۰ هزار و ۹۴ قرارداد رسید.در جریان معاملات هفته قبل، تعداد ۱۶ هزار و ۳۸۶ قرارداد آتی زعفران نگین منعقد شد که ارزش بیش از ۷۳ میلیارد و ۵۴۸ میلیون تومان را برای آن به ثبت رساند.

زعفران نگین با این عملکرد معاملاتی و کسب سهم ۳۳ درصدی از کل قرارداد‌های منعقده و همینطور کسب سهم ۱۵ درصدی از ارزش کل قراردادها، توانست مقام دوم معاملات را در متغیر حجم و ارزش از آن خود کند و پس از صندوق طلا بایستد.

معامله گران این تعداد قرارداد را در ۳ سررسید تیر، شهریور و آبان ۱۴۰۱ منعقد کردند.

انعقاد ۳۲ هزار و ۱۱۲ قرارداد آتی صندوق طلا نیز ارزش نزدیک به ۴۰۰ میلیارد تومانی را در بازار به ثبت رساند. قرارداد‌های مذکور ۶۴ درصد از حجم کل و ۸۴ درصد از ارزش کل معاملات را رقم زدند و این دارایی پایه و در سه سررسید خرداد، مرداد و مهر ۱۴۰۱ رتبه اول معاملات هفتگی را به دست آورد.

در سه سررسید تحویل خرداد، مرداد و مهر امسال نیز ۱۵۹۶ قرارداد آتی نقره در بازار منعقد شد که ارزش نزدیک به ۳ میلیارد و ۲۷۷ میلیون تومان برای آن به ثبت رسید.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
در مجمع

در مجمع "غپینو" ۹۰ ریال سود تقسیم شد

مجمع عمومی شرکت صنعتی مینو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۰۴ برگزار شد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: