کد خبر : ۲۵۹۴۲۹
در معاملات امروز؛
۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۰۰
قیمت نفت پس‌از این کاهش قیمت، یک درصد افزایش داشت. اما قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۹ سنت معادل ۰.۶۱ درصد کاهش به ۱۱۲ دلار و ۴۳ سنت رسید.

افت اندک قیمت نفت

بورس نیوز: هش ۶ درصدی قیمت نفت در معاملات روز‌های گذشته در بحبوحه نگرانی در مورد کند شدن رشد اقتصاد دنیا و تقاضا برای سوخت، باعث بی‌ثباتی قیمت آن در اولین ساعات معاملات در روز دوشنبه شده‌است.قیمت نفت پس‌از این کاهش قیمت، ۱ درصد افزایش داشت. اما قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶۹ سنت معادل ۰.۶۱ درصد کاهش به ۱۱۲ دلار و ۴۳ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۱۲ سنت معادل ۰.۱۱ درصد کاهش ۱۰۹ دلار و ۴۴ سنت معامله می‌شود.

به‌نظر می‌رسد نگرانی درمورد کمبود عرضه نفت در بازار از سایر عوامل پیشی گرفته‌است.

نفت روسیه همچنان به‌خاطر تحریم‌های غربی برای بسیاری کشور‌ها غیرقابل‌دسترس است. آزادسازی ذخایر استراتژیک نفتی آمریکا و افزایش تولید اوپک پلاس تا حدی تاثیر کاهش صادرات نفت روسیه را کم کرده است. اما نمی‌توان به ادامه این شرایط امیدوار بود.

تحلیلگران مؤسسه تحقیقاتی ای‌ان‌زد اعلام کرده‌اند اگر واشنگتن با همین سرعت فعلی از ذخایر خود برداشت کند، ذخایر استراتژیک آمریکا تا ماه اکتبر به پایین‌ترین سطح طی چهل‌ساله گذشته یعنی ۳۵۸ میلیون بشکه می‌رسند.

از طرف دیگر تولید نفت و گاز آمریکا روبه‌افزایش است. تعداد چاه‌های نفت و گاز این کشور که اولین نشانه تولید آن در آینده هستند، ۷ حلقه افزایش‌یافته و در هفته منتهی به هفدهم ماه ژوئن به ۷۴۰ رسیده‌است، یعنی بالاترین رقم از مارس ۲۰۲۰.

تولید نفت در لیبی هنوز هم به‌خاطر بسته شدن میادین نفتی در شرق این کشور بی‌ثبات است. وزیر نفت لیبی اعلام کرد کل تولید این کشور درحال‌حاضر به حدود ۷۰۰ هزار بشکه در روز می‌رسد. تولید نفت لیبی در هفته گذشته برابر با ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار بشکه در روز بود.

صادرات محصولات نفتی چین که یکی از بزرگ‌ترین صادرکنندگان دنیاست همچنان رو به کاهش بوده و بازار‌های دنیا را تحت فشار گذاشته‌است.

صادرات بنزین این کشور در ماه مه ۴۵.۵ درصد و صادرات دیزل ۹۲.۷ درصد نسبت‌به سال قبل کاهش داشت.

دیدگاه خود را بیان کنید
* نظر:
نام:
ایمیل:
گزارش مجامع
افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی

افزایش سرمایه قابل توجه ۹۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" در سال جاری

با در نظر گرفتن سرمایه فعلی ۳۰۰ میلیارد تومانی "غکورش" احتمالا  سهامداران این مجموعه باید منتظر یک افزایش سرمایه ۳۰۰ درصدی در سال ۱۴۰۱ در "غکورش" باشند. آنطور که مطرح شده است، این افزایش سرمایه از محل سود انباشته شرکت انجام خواهد شد.
زنگ مجمع

زنگ مجمع "بپاس" به صدا درآمد

مجمع عمومی شرکت بیمه پاسارگاد در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۲ برگزار می‌شود.
سهامداران

سهامداران "خوساز" باهم دیدار کنند

مجمع عمومی شرکت صنعتی محورسازان ایران خودرو در تاریخ ۱۴۰۱/۰۳/۲۱ برگزار خواهد شد.

"حخزر" برای پرداخت سود آماده می شود

شرکت کشتیرانی دریای خزر زمان پرداخت سود به سهامداران را منتشر کرد.
برای دریافت خبرنامه بورس نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: